Podle policistů bylo tělo zachyceno asi ve dvou třetinách výšky stožáru, vysokého asi 35 metrů.

Vyšetřovatelé zatím přesně neví, zda muž zemřel na stožáru nešťastnou náhodou, nebo byla důvodem úmrtí sebevražda.

„Muže pravděpodobně zasáhl výboj elektrického napětí 110 Kw, který dráty prochází. Po zásahu proudem zůstalo tělo zachycené na levé prostřední konzole stožáru,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle jejích slov bylo tělo popálené proudem. Lékař nezjistil žádné stopy násilí, ale vyšetřovatelé nařídili soudní pitvu. Policisté se nyní přiklánějí ke dvěma verzím, jak k neštěstí došlo. „

Tou první je, že se muž pokoušel pod napětím ukrást kabel, ve kterém je stožár veden. Druhou možností je to, že spáchal sebevraždu,“ řekla mluvčí.

Policisté ještě ráno neznali totožnost zemřelého, později ale zjistili, že se jedná o 43letého muže z obce na Přerovsku.

„V současnosti zjišťujeme okolnosti případu a to, jak strávil poslední den života. Prověřujeme jeho kontakty a bavíme se s lidmi, se kterými mohl přijít do styku,“ shrnula mluvčí.

Právě to by mohlo vnést do případu světlo a vyloučit nebo naopak potvrdit verzi sebevraždy.

Na Přerovsku totiž v březnu letošního roku chtěl stejným způsobem skoncovat se životem muž, který vylezl na stožár mobilního operátora v Prosenicích. Život mu ale nakonec zachránil policejní vyjednavač, který ho přiměl k tomu, aby od svého úmyslu upustil.