„Stál jsem před pokladnou a vyhlížel svou ženu, když v tom na mě jeden Rom, který tam stál zřejmě ze svou rodinou, slovně zaútočil. Patrně si myslel, že jsem se díval na něj,“ uvedl napadený muž, který ze strachu o svůj život nechce uvádět své jméno. Jak dodal, pouze útočníkovi řekl, aby se uklidnil.

Zdánlivě nevinná slova byla napadenému muži osudná. Agresor jej udeřil do pěstí do obličeje a k němu se začali přidávat i ostatní Romové. „Tloukli mě tak, až jsem upadl na zem. Celou dobu jsem si rukama schovával obličej a divil jsem se, proč ochranka nezasáhne,“ popsal situaci napadený, který se domnívá, že šlo o rasisticky motivovaný útok.
Počínání útočníků, mezi nimiž byly i dvě ženy, v naprostém šoku sledovali ostatní zákazníci obchodu.

Brutálnímu útoku přihlíželi šokovaní zákazníci obchodu

„Ochranka okamžitě zavolala policii. Fyzicky zasáhnout nemohla, protože by se to obrátilo proti nám. Jediné, co mohli, bylo násilníky požádat, aby přestali. Je to velice nepříjemná situace, ale myslím si, že to není problém Tesca, ale města Přerov. My se snažíme být nápomocní v tom, aby se s tím něco dělalo,“ uvedl ředitel obchodního domu Tesco Miroslav Jaworek.

Na místo přivolaní policisté a zdravotníci záchranné služby muže ošetřili a odvezli jej do nemocnice, kde lékař stanovil předběžnou dobu léčení na dva týdny.

„Policisté útočníky zadrželi a následující den propustili. Budou vyšetřováni na svobodě. Dva z nich už jsou obviněni z trestných činů výtržnictví ve spolupachatelství a ublížení na zdraví,“ uvedla přerovskápolicejní mluvčí Michaela Sedláčk.