Ženy, kterých na ulici stále přibývá, zatím takové štěstí nemají.

Do rekonstrukce bytu, který získala křesťanská společnost Elim na deset let do výpůjčky od města, se vloni na podzim pustili klienti jeho azylového domu. Právě z jejich řad bude vybrána čtveřice, která se na novou adresu do Čechovy ulice přestěhuje.

„Chceme vybrat nějaké šikovné a pracovité, s nimiž nejsou problémy v tom smyslu, že by holdovali alkoholu nebo měli potíže s platební morálkou,“ uvedl ředitel Elimu Bohuslav Rybníček. „Rozvody elektřiny a vody nám obstarali odborníci, ale omítky a další podobné práce si chlapi obstarali sami,“ dodal.

Po obložení koupelny, vymalování stěn a natření oken zbude už jen sehnat nábytek a ještě do konce tohoto měsíce mohou muži bydlet.

„Uvítali bychom postele, skříně, stoly, židle a ocenili bychom i kuchyňskou linku, pokud bude v zachovalém stavu,“ vzkázal všem případným dárcům Rybníček s tím, že stejně tak by se hodily i lůžkoviny, ručníky nebo drobné spotřebiče.

Kdo stále ještě žádné zázemí v Hranicích nemá, to jsou bezdomovkyně. Přitom jich podle informací z Elimu neustále přibývá.

„Od začátku letošního roku už o pobyt u nás projevilo zájem pět žen. Není však bohužel možné jim vyhovět a tak je musíme odmítat. Naše zařízení je určeno pouze mužům,“ pokrčil rameny Rybníček s tím, že má jeho společnost velkou snahu tento neutěšený stav změnit.