Kašpara, Melichara a Baltazara vítají domácnosti vlídně a s úsměvem.

„Chodil jsem už ve středu a lidé jsou velmi příjemní, zatím nás nikdo nikdo neodmítl a doufám, že to tak ještě potrvá,“ pochvaloval si jedenáctiletý Daniel Vitoš z Hranic, který chodí koledovat už čtyři roky.

Na Hranicko a v oblasti Lipnicka, která pod Charitu Hranice také spadá, během letošní Tříkrálové sbírky vyrazí celkem 240 skupinek. Nejvíce koledníků mohou lidé očekávat právě tento víkend.

Také v okolních obcích se bude koledovat převážně o prvním lednovém víkendu.

„Koledovat budeme v sobotu například na Struhlovsku, v lokalitě pod kasárnami v ulici Mlýnská, Trávnická a Křížkovského, také na ulicích Rezkova a Mlýnský příkop. Několik dnů budeme koledovat na sídlišti Hromůvka a třídě 1. máje,“ vyjmenovala Radka Andrýsková z hranické Charity.

Koledování až do 13. ledna

Také v okolních obcích se bude koledovat převážně o prvním lednovém víkendu.

„Koledovat se bude také na vesnicích v Bělotíně, Opatovicích a Skaličce, v sobotu budou králové navštěvovat domácnosti ve Stříteži nad Ludinou, Ústí, Teplicích nad Bečvou, v Olšovci, v Černotíně a Hluzově, ve Špičkách a na Potštátě,“ dodala Radka Andrýsková a doplnila, že v neděli 6. ledna na svátek Tří králů bude pravá tříkrálová koleda v Paršovicích, v Miloticích nad Bečvou, v Radíkově, v Klokočí, ve Slavíči a v Rakově.

Skupinky tříkrálových koledníků mohou lidé potkávat až do neděle 13. ledna, například v Drahotuších, ve Středolesí a v Uhřínově navštíví domácnosti příští víkend.

„Jsme moc vděčni všem dobrovolníkům, kteří nám pomáhají, a také velice děkujeme všem štědrým dárcům, kteří otevřou v tomto nevlídném počasí své dveře našim koledníkům a jsou k nim milý,“ řekla závěrem vděčně koordinátorka sbírky Radka Andrýsková z hranické Charity.

Do pokladniček koledníků loni dárci z Hranicka a Lipnicka přispěli rekordní částkou ve výši necelých 1,3 milionu korun. Výtěžek letošní Tříkrálové sbírky bude znám kolem 18. ledna.