„Mysliveckou zábavu pořádáme po třech letech. Zájem ze strany návštěvníků byl opravdu velký a vstupenky jsme prodali během dvou dnů. Kdybychom nebyli omezeni kapacitou prostoru, byl by možná ještě větší. Je vidět, že lidem společenské setkávání v době covidu chybělo,“ řekl předseda Mysliveckého spolku ve Vinarech Jan Polák.

Podle jeho slov ples není jen kulturní událostí, ale také snahou, jak veřejnost seznámit s mysliveckou činností a tradicemi. Zpestřením programu ve vinarském kulturním domě byl proto ceremoniál zvaný Pasování na lovce a ukázka lovecké hudby v podání Vladimíra Sekery z Okresního mysliveckého spolku v Přerově.

Pestrá byla i nabídka zvěřinových specialit, ve které nechyběl srnčí guláš, divočák se zelím nebo řízky. V bohaté tombole se pak sešlo šedesát bažantů, dvacet kachen, tři kusy srnčí, jeden divočák a daněk. O zábavu se postarala kapela Marfol.

Včelařský ples. Ilustrační foto
Plesová sezona vrcholí. Na Hranicku zvou na bál farníci, včelaři i myslivci

Myslivecký ples se konal v sobotu také v sokolovně v Hranicích, kde se návštěvnost pohybovala kolem čtyř stovek lidí. Organizátorem plesu byl Klub slovenského kopova, jenž má za úkol pečovat o udržení a zkvalitnění psího plemene speciálně vyšlechtěného k lovu černé zvěře. Klub s celostátní působností oslavil v letošním roce třicet let od svého založení. Hranická základna úzce spolupracuje se Střední lesnickou školou a Vojenskými lesy.

„Tombola je skutečně bohatá. Máme tady asi 260 cen, z toho osmnáct velmi hodnotných. Je v ní dvanáct divokých prasat a dohromady téměř třicet kusů zvěřiny,“ řekl pokladník Klubu slovenského kopova Jan Trčka. K tanci hrála kapela Nautilus Band.

Do varu dostalo přítomné hosty vystoupení Pole Dance, ve kterém tanečnice předvedla moderní taneční disciplínu, jež spojuje moderní tanec s prvky gymnastiky a akrobacie na tyči.

„Bavíme se výborně. Konečně si to zase po třech letech užíváme. Je tu skvělá hudba, výborné jídlo, bohatá tombola a k tomu tu máme několik známých. Na jednom plese už jsme byli a další nás ještě čekají,“ pochvalovala si atmosféru mysliveckého plesu v Hranicích třeba Lucie Ligocká ze Stříteže nad Ludinou.