Výtěžek z kulturně sportovní události poputuje na pomoc šestileté Julince Orságové, která trpí výrazným zdravotním handicapem.

Pro všechny návštěvníky, kteří svou účastí zároveň příspějí na dobrou věc, bude v areálu TJ Sokol Bělotín od 10 hodin připraven rozmanitý program. Největším tahákem by měla být hudební vystoupení, při nichž si přijdou na své všechny věkové kategorie.

„Hlavním hudebním hostem je "stará dobrá" kapela Turbo, která zahraje již ve 14 hodin.  Od 20 hodin se poté o zábavu postará talentovaná kapela Neřeš z Opatovi,“ láká pořadatelka Denisa Biskupová na hudební část programu.

„Závěr Benefice pro Julinku pak bude patřit sympatickému a velmi úspěšnému zpěvákovi Pavlu Calltovi. Kdo už se účastnil někdy jeho koncertu ví, že dokáže udělat pořádnou show,“ doplnila Denisa Biskupová.

Fotbal s Markem Heinzem

Afterparty v rytmu tanečních hitů poté proběhne v režii Dj Rockyho.

Součástí programu bude také fotbalové utkání za účasti několika známých fotbalových jmen.

Nebudou chybět Ondřej Čelůstka nebo Michal Frydrych.

Hlavní hvězdou pak bude Marek Heinz, jehož výstavní gól, který vstřelil na Mistrovství Evropy 2004 v zápase proti Německu, je stále jistě v paměti mnoha fotbalových fanoušků.

„Moderátory Benefice pro Julinku budou skvělí parťáci a moderátoři rádia Evropa 2 Ondra Urban a Petr Říbal. Provedou nejen celým programem, ale také se postarají o jeho výplň během dne jako DJs,“ prozradila dále Denisa Biskupová.

Program pro děti

Hlavní organizátorka ale nezapomíná ani na nejmenší návštěvníky.

„V pátek 1.června je Den dětí, který se bude slavit na spoustě místech i v sobotu, a proto ani na Benefici pro Julinku nesmí chybět program pro děti, o který se postará dětská animátorka a raperka Áňa,“ uzavřela pořadatelka.

Julinka Orságová se narodila zcela zdravá. Po dvou týdnech života však musela být hospitalizována ve Fakultní nemocnici v Ostravě, kde bylo zjištěno, že čtvrtý den po narození prodělala herpetickou meningoencefalitidu, závažné zánětlivé onemocnění mozku.

Svůj boj o život Julinka naštěstí vyhrála, od této doby se však bohužel neobejde bez asistence druhé osoby nebo rehabilitačních pomůcek.