„Celková částka, která byla vybrána ze startovného týmů, občerstvení a zábavných atrakcí činí více než pětadvacet tisíc korun,“ uvedl Tomáš Plesník z hranické organizace Tom Help, která celý turnaj zorganizovala.

Dalších bezmála sedm tisíc korun se pak podařilo vybrat díky kasičkám aktivačního centra, do nichž mohli dobrovolnou částkou přispívat všichni účastníci i návštěvníci turnaje. Celková suma, která tak centru poputuje, činí zhruba dvaatřicet tisíc korun.

„Máme velkou radost a jsme nesmírně šťastní, že si nás organizátoři turnaje vybrali. Všichni, kteří se na přípravě a průběhu akce podíleli, jsou úžasní a patří jim velký dík,“ neskrývala nadšení zaměstnankyně stacionáře Jsme tady Věra Saňková.

„Byla jsem na místě a viděla jsem to nadšení, se kterým do pořádání akce všichni dobrovolníci šli, i když to bylo celé jistě velice náročné. Je to obdivuhodné,“ pokračovala.

V neděli 10. června kolem 19.15 hodin hořel na třídě 1. máje  v Hranicích elektrobus městské hromadné dopravy
Požár elektrobusu policie odloží

Peníze, které se podařilo vybrat, poputují na lepší rehabilitační vybavení centra. „Je zde místnost, ve které máme prozatím jeden přístroj, díky kterému se mohou naši klienti udržovat v lepší kondici. Rádi bychom tak přidali například i žebřiny, koberec a tak dále, aby byla rehabilitační tělocvična lépe vybavena,“ prozradila zaměstnankyně centra.

Klienti centra jsou většinou lidé, kteří jsou po mozkových obrnách, nevidomí a na vozíčku. „Tito lidé samozřejmě rehabilitaci potřebují. Snažíme se proto, aby to u nás měli stále lepší a lepší,“ dodala Věra Saňková.

Organizátoři Uher Street Cupu však už teď přemýšlejí, komu se pokusí podat pomocnou ruku příště. „Rádi bychom zorganizovali další ročník a opět přispěli někomu z okolí, ať už to bude nějaký subjekt či osoba. Tentokrát chceme konkrétní projekt vybrat prostřednictvím hlasování, aby lidé sami zvolili, na co by se podle nich mělo přispět,“ prozradil Tomáš Plesník k dalšímu ročníku. (kra)

Kolem Hranické propasti je zábradlí. Podle turistů je zabezpečení rokle postačující. Kdo zbytečně neriskuje, tomu se podle návštěvníků nemůže nic stát.
Muž, který zemřel v Hranické propasti, byl opilý a pod vlivem drog