Tradiční zahájení sezony startuje hned v několika městech. Kromě Přerova mohou v sobotu 27.dubna vyrazit účastníci z Hranic, Lipníka nad Bečvou, Tovačova nebo Rožnova pod Radhoštěm.

Připojí se i cyklisté ze Vsetína a Valašského Meziříčí. Kromě sportovního vyžití čeká účastníky v cíli i zajímavý kulturní program.

„Vyjíždí se z několika míst a letos budou dva cíle. Jeden je v Hustopečích nad Bečvou na zámku a druhý v Halenkově, kam pojedou účastníci ze Vsetína a Valašského Meziříčí. V hustopečském zámku budou zahajovat zámeckou sezonu a cyklisté mohou navštívit muzeum nebo lapidárium,“ řekla za pořadatele Michaela Škrobánková.

Na zámku bude nachystaná i ochutnávka regionálních produktů a večer zahraje Hudecká muzika Franty Kopeckého z Hranic.

Cyklojízda startuje se v osm hodin v Tovačově a o hodinu později v Přerově. Lipník nad Bečvou a Hranice se připojí o půl a o tři čtvrtě na deset. „Každý účastník dostane pásku na ruku a v cíli pro něj bude připravené občerstvení. Každé město si pro své účastníky přichystá i drobný upomínkový předmět,“ vysvětlila Michaela Škrobánková.

Pokud by byl po cyklojízdě někdo unavený, může využít přepravu autobusem. „Pro unavené cyklisty je domluvený cyklobus, který je může odvést do Přerova nebo Tovačova,“ dodala Michaela Škrobánková.

Pro cyklisty z Valašského Meziříčí a Vsetína, kteří zakončí svou jízdu v Halenkovicích bude možnost opékání špekáčků a děti si užijí zábavný program plný her. 

autor: Jana Hostičková