Ples nabídl návštěvníkům bohatou tombolu a ještě bohatší program, v jehož rámci proběhlo taneční vystoupení, BMX show či tradiční polonéza, která celý večer odstartovala.

„Nacvičovali jsme pilně, abychom udrželi úroveň vystoupení z předešlých let. Já se polonézy účastním již po několikáté, takže se dá říct, že jsem zkušený tanečník, a myslím si, že jsme to letos zvládli opět dobře," řekl spokojeně jeden z účastníků vystoupení.

Na půlnoc si pořadatelský tým připravili malé překvapení v podobě vlastního humorně-tanečního výstupu, tematicky věnovaného domácím pracím.

K tanci a poslechu hrála jako již tradičně kapela Fatamorgána.

„Myslím, že kapela hraje dobře, a ani písničky nejsou špatné, jen by možná neuškodilo trošku repertoár obměnit, protože je prakticky totožný jako v minulých letech," zhodnotil hudební produkci třiadvacetiletý Jan K. Taneční parket byl bezezbytku zaplněn prakticky od začátku večera, lidé se tanci a zpěvu oddávali zcela bez zábran.

„Farní ples pořádá farnost Hranice, obvykle se jedná asi tak o deset dvanáct lidí, kteří se toho ujmou. Letos už se jedná o osmnáctý ročník," shrnula základní informace jedna z organizátorek plesu Petra Kratochvílová.

„Celá věc stojí striktně na dobrovolnosti, nejsou v tom žádné podnikatelské zájmy. Pokud z plesu vznikne nějaký zisk, tak je použit na dobročinné nebo společensky prospěšné činnosti, například na akce pro mládež," doplnil její manžel a spolupořadatel Vojtěch Kratochvíl.

Farní ples se u obyvatel Hranic a okolí těší přízni především díky klidným průběhům akce, živému hudebnímu doprovodu či pro prostory sokolovny ideální návštěvnosti, kdy je lidí zkrátka tak nějak akorát. Tato událost má jednoduše svoji pevnou „fanouškovskou" základnu, která se ráda vrací na prověřenou akci.

David Král