Tradiční akce se postupem času rozrůstala a stala se z ní stálice v kulturním kalendáři Přerovska. „Letošní program bude komponován v duchu rozmanitosti a radosti. Petr Vok z Rožmberka si sem se svou ženou jezdil užívat léta a možná zde prožíval i část své svatební cesty. Radost a bujará nálada je tedy na místě,“ popsal krátce letošní ročník kastelán hradu Helfštýna Jan Lauro.

Na návštěvníky čeká opravdu bohatý program. V 18 hodin zahájí bál kapela Propaganja, která svými rytmy připomene Tibet, Arábii, Jamajku ale také moravský venkov. K vidění budou dále orientální tance v podání umělecké skupiny Najmah.

Vok s Kateřinou v kostýmech

Podle kastelána jde o jednu z mála příležitostí, kdy se návštěvníci mohou na hradě pohybovat a především bavit déle než do půlnoci. „Mezi nejočekávanější bod celého večera bude tradiční kostýmovaný průvod pana Voka s Kateřinou z Ludanic a jejich početné družiny. V letošním roce by měl být ozvláštněn divadelními vstupy a prolínáním v různých časech a prostorách celého hradního areálu,“ doplnil Lauro.

V programu dále nebudou chybět večerní prohlídky, ohňová show a ohňostroj. Na druhém nádvoří pak bude k tanci i poslechu hrát Cimbálovka Primáš. Úplný závěr osmnáctého Hradního bálu bude patřit svižné folkrockové skupině Happy to meet. (tin)