„Ve srovnání s minulým rokem, kdy jsme dvě akce museli kvůli dešti zrušit, nám letos přálo počasí. Všechny plánované koncerty se zrealizovaly, což je výborná zpráva. Průměrná návštěvnost tak byla minimálně stejná jako vloni, ale zřejmě ještě lepší," vyhodnotil Martin Kapek, dramaturg Městského kulturního zařízení (MKZ), které akci každoročně pořádá.

Vysoké návštěvnosti podle něj obecně prospěla známá jména. Lidé tak přesně věděli, co mohou od daného koncertu očekávat.

„Nemálo lidí bylo například zvědavých na slovenskou Pehu, v čele s jejich novou zpěvačkou. Po koncertu jsem slyšel vesměs jen kladné ohlasy. Cantabile jsme vybrali pro rodiče a jejich děti, Jožka Černý hrál zase pro jinou cílovou skupinu," vybral namátkou některé z vydařených koncertů Martin Kapek s tím, že pestrost výběru muzikantů a zpěváků je jedním z hlavních kritérií projektu.

Přerovský a hranický deník zaznamenal vesměs pozitivní reakce také mezi samotnými návštěvníky akce. Přesto se objevily i drobné připomínky.

„Zúčastnila jsem se několika letošních koncertů. Asi nejvíce se mi líbilo vystoupení Terezy Černochové. Chodila bych na koncerty i častěji, ale časově jsem to nestíhala. Příští rok bych uvítala, kdyby se program třeba o hodinu posunul. Myslím, že by to návštěvnosti ještě více prospělo," řekla jedna z letošních návštěvníků Eva Hartmannová.

Nejvíc táhla Peha a Jožka Černý

Žádné ze sedmi realizovaných vystoupení se prý ale rozhodně nedá hodnotit negativně.

„Na Pehu a na Jožku Černého přišlo minimálně pět set lidí. V případě dalších akcí se návštěvnost pohybovala kolem tří set posluchačů," odhaduje dramaturg MKZ Hranice.

Starší publikum letos ocenilo i vystoupení místní dechové hudby Partutovjanka.

„Přišli jsme si je s ženou poslechnout a moc se nám to líbilo. Oceňujeme, že se takové akce ve městě konají," pochválil organizaci Milan Slouka.

Přestože projekt teprve v sobotu skončil vystoupením slovenské kapely Peha, už nyní se uvažuje o programu na příští ročník. Veřejnost patrně žádné velké změny čekat nebudou.

„Rozhodně budeme pokračovat v nastaveném duchu, který se nám osvědčil," uzavřel dramaturg MKZ v Hranicích Martin Kapek.