Farmářské trhy nabídnou rozmanité výrobky držitelů značky Moravská brána. Těšit se tak návštěvníci mohou na med, medovou kosmetiku, teplické pecáky či zabijačkové pochutiny. Když je řeč o mase tak nemůže chybět ani čerstvé hovězí a telecí maso, uzeniny či zvěřinové speciality.

Vegetariáni a vegani se však rozhodně nemusí cítit odstrčeni, těšit se mohou na veganské a raw food produkty. Pokud budou návštěvníci potřebovat něco na uhašení žízně, jistě nepohrdnou medovinou, bylinnými čaji nebo ovocnými sirupy.

Trhy ale nebudou jen o jídle a pití. Jako tradičně najdou lidé na náměstí také proutěné koše a dřevěné výrobky do kuchyně, zboží z ovčí vlny a kůže, dřevěné hračky, vyšívané ubrusy nebo bižuterii.

A protože s podzimem startuje topná sezóna, součástí říjnových farmářských trhů bude také edukativní program, na kterém se dospělí i děti dozví, jak správně topit.

Zásady správného spalování v lokálních topeništích jim přiblíží neortodoxní superhrdina Smokeman se svou pojízdnou kotelnou. Jeho show mohou lidé navštívit od čtrnácti do sedmnácti hodin. 

Dýňobraní v Horním Újezdu
Dýňobraní v Horním Újezdu lákalo na dobroty i originální sousoší
Busta T. G. Masaryka. Ilustrační foto
Hranické zastupitelstvo uvolní na novou sochu Masaryka čtyři miliony