Při nedávné rekonstrukci náměstí nechalo vedení město k nelibosti značné části občanů odstranit kamenné lavice, tvořící charakteristické kruhové uspořádání.

„Nejdůležitější funkcí náměstí je pravděpodobně funkce shromažďovací. Sám víte, že při některých kulturních akcích je na náměstí hlava na hlavě. V rámci vánočních trhů navíc chceme opět instalovat mobilní kluziště. Potřebovali jsme tak získat více prostoru,“ vysvětlil v rozhovoru pro náš deník 1. místostarosta Hranic Vladimír Juračka.

My jsme ve stejném rozhovoru navrhli, zda by tedy nebylo možné lavičky na místě po většinu roku ponechat a odvézt je vždy pouze v období vánočních trhů. A jak nám Vladimír Juračka potvrdil, na základě tohoto návrhu se město rozhodlo na místo vrátit alespoň dvě z kamenných lavic.

Odstranění uměleckého prvku z náměstí strhlo lavinu kritiky zejména na sociálních sítích. Vedle deinstalace laviček občanům vadila na rekonstrukci náměstí také příliš vysoká cena za výsadbu nových stromů nebo podoba nového mobiliáře. Celkově vyšly úpravy náměstí na 7 milionů korun s DPH.