Hranické věže se i přes náhradní termín účastnilo 56 hasičů

Severomoravský hasič v celkovém součtu trumfl i několikanásobného vítěze tradiční hranické akce Jakuba Pěkného, který skončil na druhém místě.

„Pocity jsou perfektní, za ten výsledek jsem moc rád. Na to, jaký je tady náběhový povrch, je to skutečně super. Na antuce jsou časy pomalejší a klouže to, ale člověk se i s tím musí poprat," řekl k terénu a výsledku celkový vítěz soutěže.

Hranická věž je soutěží o dvou rychlostních disciplínách – vedle běhu na sto metrů s překážkami jde také o výstup do 4. podlaží cvičné věže, která měří přibližně deset metrů.

Tohoto dvojboje se každoročně účastní profesionální i dobrovolní hasiči z celé České republiky. Letos se přidali také jejich kolegové ze slovenského Popradu.

Prestižní soutěž v Hranicích je už několik let začleněna do celostátní ligy, proto nechce žádný závodník podcenit ani hranický díl republikového seriálu.

Škoda větru

Na výsledky ale má vliv také počasí, které soutěžící občas pozlobí.

„Za ta léta už člověk získá nějakou praxi, ale stejně musí být tak nějak zdravě nervózní, bez toho to nejde. Škoda toho větru, který mě vykolejil před kladinou. Výsledný čas mohl být lepší," komentoval bezprostředně po doběhu stometrové trati s překážkami Jakub Pěkný z Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje.

Včetně něj se na start akce, která se v posledních letech koná na stadionu SK Hranice a v areálu požární stanice v Hranicích, postavilo padesát šest hasičů.

„Bohužel jsme akci museli kvůli počasí přesouvat na náhradní termín. Jsme ale rádi i za počet padesáti šesti účastníků. Říkají, že sem jezdí docela rádi a jsou tady spokojení. Ve středu hodně pršelo, z čehož jsem měl trošku vrásky na čele, ale kluci na směně mákli, trať částečně vysušili a celá akce tak mohla proběhnout regulérně," sdělil velitel hranické stanice a vedoucí soutěže Tomáš Novák.

Kromě celkového pořadí se počítaly také výsledky soutěžících v kategorii nad 35 let, kteří se akce taktéž pravidelně účastní.