Pro bruslaře bude od čtvrtku 5. do neděle 29. prosince připravena ledová plocha o rozměrech 10x20 metrů denně v rozmezí od 10 do 20 hodin.

U kluziště, jehož provoz pro město zajistí společnost Ekoltes, vznikne také půjčovna bruslí. Půjčovné za brusle je stanoveno na 50 korun, vstup na kluziště ve vlastních bruslích bude zdarma.

Dva dny před instalací a spuštěním kluziště, v úterý 3. prosince, dojde na náměstí k slavnostnímu rozsvěcení vánočního stromu. Ten se rozzáří v 17 hodin, doprovodný progran v duchu Andělských Vánoc ale začne již od 16 hodin.

Na hranické náměstí tak stejně jako loni přijede multimediální kamion s velkoplošnou obrazovkou.

Doprovodný progran nabídne například dětskou vánoční poštu či ochutnávku vánočních pokrmů. Připraveny boudou také soutěže jako zdobení vánočního stromečku, válení sněhu a navlékání sněhových koulí.

O závěr slavnostního dne se poté svým koncertem postará zpěvačka a herečka Petra Černocká, kterou v sedmdesátých letech proslavila role mladé čarodějky Saxany v dnes již klasické pohádkové komedii Dívka na koštěti.

Náměstí by ale mělo Vánocemi žít i v dalších dnech. Městská kulturní zařízení přichystala program na každý den až do 21. prosince.

Během těchto tří týdnů se tak v centru Hranic objeví například živý betlém, odehraje se zde více než třicet koncertů a jiných kulturních vystoupení, a samozřejmě nebudou chybět ani stánky s punčem a dalšími nápoji či pochutinami.

Všichni milovníci koled se mohou opět těšit také na tradiční akci Deníku Česko zpívá koledy, která je letos naplánována na středu 11. prosince od 18 hodin.