„Máme zpracovanou projektovou dokumentaci, máme připravena výběrová řízení. Klíčový ale bude květen příštího roku, kdy se rozhodne, jestli dostaneme dotaci,“ prozradil místostarosta Hranic Ivo Lesák.

„Následně by se měly rozběhnout práce, a pokud půjde vše podle plánu, do konce roku bychom měli být s touto etapou hotoví,“ uvedl dále místostarosta.

Jde však pouze o první část trasy, která má ve výsledku propojit nejen Hranice a Ústí, ale také Skaličku a Černotín. Právě proto je pracovní skupina dohlížející na koordinaci celého projektu složena jak ze zástupců města Hranice, tak z představitelů zmíněných obcí.

Další připravovanou etapou, která má blízko k realizaci, je pak úsek mezi Ústím a Skaličkou.

„I tato etapa by mohla být dokončena v příštím roce,“ nastínil Ivo Lesák.

Komplikace? Protipovodňová opatření

Velký posun zaznamenala i příprava trasy na Černotín.

„Tady jsme přišli s novým řešením, a to je přechod přes Bečvu novou lávkou směrem k Černotínu, čímž obcházíme připravovaná protipovodňová opatření. Můžeme tak postupovat nezávisle na nich,“ vysvětlil místostarosta.

Na protipovodňová opatření se naopak bude muset počkat při realizaci druhé hranické etapy od bývalého učiliště k teplickému mostu.

„Cyklostezka Bečva je jedna z nejdelších v České republice, velmi nás tak trápí, že nejsme schopni dokončit trasu mezi Kamencem a hranickým jezem. Problém je v tom, že trasa prochází v blízkosti koryta řeky. A zde se právě potýkáme s plány na protipovodňová opatření,“ řekl Ivo Lesák.

„Druhá etapa od učiliště k mostu přijde na řadu po vybudování protipovodňových opatření. Povodí Moravy předpokládá zahájení jejich výstavby nejdříve na konci roku 2018,“ doplnil mluvčí města Hranice Petr Bakovský. (kra)
autor: David Král