K tragickému případu došlo na začátku tohoto týdne ve Středolesí, místní části Hranic.

Přerovskému a hranickému deníku to potvrdil tamní předseda osadního výboru Oldřich Vilímek.

„Nešlo zrovna o společenského člověka, bydlel sám. Mezi lidi chodil jen málo a zaměstnaný nebyl," řekl Oldřich Vilímek, který ale nechtěl případ příliš komentovat. „Nemám k tomu žádné bližší informace, vše je ve vyšetřování."

Doma jej zřejmě našli známí, kterým dříve přislíbil svou pomoc.

„Na to místo ale nepřišel a pak ho našli přímo u něj doma," doplnil Oldřich Vilímek.

To, kde zemřelý člověk k pančovanému alkoholu přišel, v současnosti šetří policie.

„Nevím, jestli to od někoho dostal. Těžko by ale měl peníze na to, aby alkohol někde koupil. Bojoval s korunou, byl to chudý člověk," dodal předseda.

K události se vyjádřila také policejní mluvčí a pracovnice olomoucké hygienické stanice.

„Můžu potvrdit, že prověřujeme smrt muže z Hranicka. Případ se stal tento týden. U mrtvého byla již provedena soudní pitva v hranické nemocnici, která prokázala otravu," uvedla krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Příčinu smrti potvrdila také náměstkyně ředitele pro odbornou činnost z Krajské hygienické stanice v Olomouci.

„Muž byl nalezen u sebe doma v pondělí 7. ledna. Po provedení pitvy u něj byla prokázána intoxikace metylalkoholem," dodala Lenka Pešáková z krajské hygienické stanice.

Expertýza obsahu nalezených lahví

Další okolnosti případu policie prošetřuje. Nalezené lahve s alkoholem budou podrobeny expertýze.

„V bytě byly nalezeny dvě lahve se zbytky alkoholu. Zda se v nich nacházel závadový alkohol, bude zjištěno až po laboratorním vyšetření. Policejním orgánem byly zahájeny úkony trestního řízení proti neznámému pachateli pro přečin ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty z nedbalosti," řekla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Policie varuje

Policie v souvislosti s tímto případem varuje veřejnost, aby byla při konzumaci tvrdého alkoholu i nadále velmi opatrná.

„Je nutné důsledně prověřit zdroj, ze kterého alkohol pochází. Etikety, kterými byly označeny lahve i barely se závadným alkoholem, naleznete na internetových stránkách ministerstva zdravotnictví a Policie ČR," upřesnila mluvčí.

V České republice umřelo na otravu metylalkoholem už 39 lidí. Policie stanovila dva hlavní viníky kauzy, kteří pančovaný alkohol umístili do prodeje. Dalších sedmdesát osob stíhá.