K zahájení provozu je totiž sněhu pořád málo.

I tak se ale blýská na lepší časy a loňská sezona, která se v hranickém regionu úplně vynechala, se snad už opakovat nebude.

„Ještě před týdnem bych řekl, že ta situace je horší než před rokem. Teď to ale vypadá nadějněji. Sníh je ovšem prachový, lyžovat by se dalo v případě, že by šlo o mokrý sníh," sdělil v úterý jeden z provozovatelů Ski areálu Potštát Jiří Kuča.

Právě v úterý byly sjezdovky v Potštátě pokryty necelými deseti centimetry sněhu. Pro očekávané zahájení provozu by správci potřebovali přibližně dvojnásobnou sněhovou dávku.

„Bohužel nedisponujeme technickým sněhem, jsme zcela odkázaní na množství přírodního sněhu. Pokud ho nenapadne více, nemůžeme s provozem začít," poznamenal Jiří Kuča.

V průběhu zimní sezony se počítá také s oblíbenou lyžařskou školou pro děti. Provozovatelé pro letošek obdrželi šedesát přihlášek.

„Lyžařská škola měla sice začít už během nejbližšího víkendu, ale kvůli podmínkám se minimálně o jeden týden odkládá. Uvidíme, jaké bude počasí na začátku nového roku," uvedl Jiří Kuča.

Partutovice čekají i na revize

To v sousedních Partutovicích, kde jsou lyžařům k dispozici dvě sjezdovky, se v posledních týdnech potýkali s technickými problémy, které museli rychle řešit.

Ani teď však start nového ročníku v lyžařském areálu nestojí výhradně na příznivých klimatických podmínkách, i když ty jsou samozřejmě klíčové.

„Stále neproběhly revize, bez kterých provoz zahájit nemůžeme. Odhaduji, že tyto kontroly budou hotové do poloviny ledna. Pak bychom snad mohli začít s lyžováním," sdělil provozovatel Ski areálu Partutovice Libor Baštan.

Také on však potvrdil, že k uvedení zimního střediska do chodu musí být sněhová vrstva na sjezdovkách silnější.

„V současnosti sníh nemá pořádný podklad a je prachový. To by lidi jezdili na kameni a na hlíně. Základovou krustu můžeme udělat, jakmile napadne více sněhu. Deset centimetrů je málo," uzavřel.