„V rámci revitalizace sídliště Hromůvka letos sáhneme k dalšímu kroku, kterým je rozšíření parkovacích míst,“ uvedl mluvčí hranické radnice Petr Bakovský. U zdejšího sídliště jde o dlouhodobý projekt.

První krok proběhl v předchozích letech, kdy se opravilo hřiště, zeleň, lavičky, chodníky a vstupy do jednotlivých panelových domů. Teď došlo na parkovací místa, protože parkování je v současné době jedním z největších problémů nejen hranických sídlišť.

„Když se jednotlivá sídliště projektovala a stavěla, nebylo počítáno s tak velkým nárůstem aut,“ dodal Bakovský.

Současné rozšíření na Hromůvce přinese celkem devětasedmdesát nových parkovacích míst.

„Na rozšíření jsme získali dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ve výši čtyř milionů korun,“ poznamenal mluvčí radnice.

Celková částka za akci by se měla vyšplhat na přibližně devět milionů. Momentálně se připravuje výběrové řízení na firmu, která rekonstrukci provede.

„Stavět by se mělo začít ještě letos,“ dodal Bakovský.

Město počítá i s opravou cesty, která vede od obytných domů směrem ke garážím. Právě u ní by měla parkovací místa vzniknout.

„Projekt je připravený tak, že se komunikace nejen opraví, ale i rozšíří. Podél ní by měla poté vzniknout nová místa pro automobily,“ sdělil mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Sídliště jsou poslední dobou opravdu stále přeplněnější motorovými vozidly. Teď už nezbývá než věřit, že Hromůvka nezůstane v Hranicích osamocená a problém s parkováním se vyřeší i na dalších kritických místech.