Hlava státu mu nevyhověla. Smutnější je ale fakt, že se k jeho požadavkům každoročně otáčí zády také město.

Nízký železniční podjezd přímo před autokempem, který činí problémy každému vyššímu karavanu nebo obytnému vozu, trápí autokemp už řadu let.

Dříve se v něm oprava cesty pokaždé řešila nahozením nové asfaltové vrstvy. Tím se podjezd stále více snižoval, až jím nakonec neprojeli s náklaďákem ani hasiči nebo popeláři.

„Od loňska se nic nezměnilo. Podjezd je pořád stejně nízký a navíc je plný děr. Cestu v něm už dneska nikdo ani neopravuje,“ poukázal na jeho současný stav předseda AMK Hranice Peter Neupauer.

O nápravu situace žádala město už jeho předchůdkyně. Ani pro její prosby se však v rozpočtu Hranic nikdy nenašlo dost peněz.

„Oprava podjezdu se pravděpodobně v rozpočtu na rok 2010 neobjeví,“ uvedl pro Deník už vloni tiskový mluvčí Hranic Petr Bakovský a jeho slova se potvrdila.

#nahled|https://g.denik.cz/61/b6/kemp_02082_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/61/b6/kemp_02082.jpg|Rekonstruované chatky ve spodní části hranického autokempu#

Příjezdová cesta ke kempu tak stále čeká v takzvaném zásobníku investic, až na ni jednou přijde řada.

Mezitím se Autokemp snaží o renovaci areálu vlastními silami a prostředky. Některé chaty dostaly od loňska úplně novou vizáž.

Nábytek je po renovaci, místnosti jsou vymalované a zvenčí dostaly nový nátěr. Opraveny jsou v kempu i rozvody elektřiny a restaurace dostala zbrusu nový kabát.

„Teď bychom ještě rádi zrekonstruovali centrální budovu, která slouží jako společenská místnost a sociální zázemí. Projekt počítá s náklady kolem milionu korun,“ uvedl Neupauer s tím, že i na něj žádali příspěvek od města.

Příspěvek v nedohlednu

Bohužel jim zatím ani v tomto směru nevyhovělo.

„Už mám zakoupeny i solární panely a bojler. Ještě zbývá pořídit kotel, vyměnit okna a dveře,“ přemýšlí nahlas předseda AMK.

Než začala letošní sezona, snížil kapacitu kempu ze 160 na 117 míst. Z úsporných důvodů nechal odvézt deset unimobuněk. O stávající zařízení se však vzorně stará a hodlá postupně zrenovovat celý areál.

Jeho horní část by pak rád nabídl například školám v přírodě. Zatím ale unimobuňky vypadají dost nevábně a jejich renovace je naprosto nezbytná. K žádosti o příspěvek jsou však všichni hluší, včetně prezidenta republiky.

Cizinci z 24 zemí

Sezona začala v hranickém autokempu 1. května a skončí posledního září. K dnešnímu dni tam už letos ubytovali 347 cizinců ze čtyřiadvaceti zemí světa.

„Byli u nás i lidé z Jihoafrické republiky a Nového Zélandu,“ pochlubil se Neupauer.

V příštím roce oslaví kemp padesátiny a klub má schovány fotografie z roku 1971, kdy se tam za sezonu vystřídalo zhruba deset tisíc lidí.

„Letos je jich zatím 1637,“ uvedl pro srovnání Neupauer a dodal, že se zatím tato sezona jeví jako srovnatelná s loňskou.