„Takové burzy, při kterých sběratelé nabízejí vše, co se týká motorismu, pořádáme už třetím rokem. Účast má stále stoupající tendenci, veřejnost má o burzu poměrně velký zájem," řekl hlavní pořadatel akce Jiří Zemánek.

Do Drahotuš přijeli sběratelé z celé Moravy, Slovenska či z Polska. V minulosti se na místním letišti ukázal dokonce i prodejce z Finska.

„Účast byla velmi slušná. Tentokrát se tady sešlo přibližně dva tisíce prodejců a návštěvníků, takže v těchto burzách určitě budeme pokračovat. I zdejší plocha u letiště je fantastická," dodal Jiří Zemánek, který je sám sběratelem motocyklů.

Z burzy v Drahotuších, při které prodejci nabízejí nejen motoristické předměty, ale třeba i zahradní a domácí potřeby, hodlá podle svých slov udělat jednu z největších akcí tohoto druhu na Moravě.

„Některý sortiment je jen okrajový. Jde o klasickou burzu, která je určená hlavně sběratelům," dodal.

Někteří obchodníci však výraznější odbyt nabízeného zboží v sobotu nezaznamenali.

„Příliš výdělečné to není. Zdá se mi, že sběratelství obecně upadá. Lidi si koupí spíše ty praktické předměty a nářadí. To kvalitnější zboží se prodává hlavně na internetu," hodnotil Radim Miler z Pardubicka, který však jezdí na podobné burzy i do dalších koutů republiky. (pm)