Kroměřížsko

Ski areál Troják

Tři lyžařské vleky Tatrapoma, tři dětské lanové vleky a kapacita přepravy více než dva tisíce osob za hodinu to vše pro své návštěvníky nabízí Ski areál Troják. „Lyžujeme od rána do osmi hodin do večera na obou sjezdovkách,“ poznamenal ředitel Ski areálu Jakub Juračka. Adrenalin zvedne případným zájemcům půjčovna sněžných skútrů. Parkování je v areálu zdarma.

Hlavní sjezdovka měří 450 m a leží na ní čtyřicet až šedesát centimetrů sněhu. Celodenní permanentka pro dospělého vyjde na 260/340 Kč (všední den/víkend).

Ski areál Tesák

Ve Ski areálu Tesák se každý den lyžuje od devíti hodin ráno. „Ve středu, pátek a sobotu máme večerní lyžování do osmi hodin,“ uvedla za Ski areál Jana Odvršilová. Na Tesáku se každý den jezdí na cvičné louce, dnes a zítra je v provozu i vlek a sjezdovka Kyčera. Na lyžaře čeká přímo na sjezdovce i bufet s teplými nápoji a jídly.

Délka Cvičné louky je 300 m, Kyčera měří 1200 m. Na obou leží 65 cm sněhu. Celodenní permanentka pro dospělého stojí ve všední dny 240 a o víkendech 280 korun.

Ski areál Rusava

Ve Ski areálu Rusava jsou v provozu dva vleky a dětské lano. „Lyžujeme od devíti hodin ráno do osmi do večera,“ vysvětlila za Ski areál Jiřina Ludvíková. Doplnila, že v pátek a v sobotu jsou vleky v provozu až do devíti hodin večer. Pro zájemce je na Rusavě připravená i lyžařská škola či půjčovna lyží a snowboardů. Nově je k dispozici také speciální výuka carvingu.

Na čtyřistametrové sjezdovce leží 50 cm sněhu. Deset jízd pro dospělého stojí 150 Kč.

Slovácko

Ski centrum Bílé Karpaty na Mikulčině vrchu

Disponuje lyžařskými svahy Myšáčka a Lopata. „Na Myšáčce si lyžaři mohou užít jízdy na 850 metrů dlouhém svahu, na němž leží kolem půl metru přírodního sněhu. Otevřený je ale pouze o víkendech, aby odlehčil sousední frekventovanější sjezdovce Lopata. Ta je v provozu po celý týden. Obě pak nabízejí lyžařské vleky, Lopata navíc jeden dětský,“ informoval správce areálu Petr Kroča.

Jedna jízda na vleku stojí deset korun.

Lyžařské středisko Stupava

Areál se nachází v západní části Chřibů a může se pyšnit zřejmě nejlepšími sněhovými podmínkami na Slovácku. „Na svahu leží místy až 80 centimetrů technického sněhu a kromě bezplatného parkování jsou k dispozici čtyři lyžařské vleky,“ sdělila provozovatelka areálu Bohdana Orlová.

Sjezdovka je dlouhá půl kilometru. Otevřeno je denně od půl deváté ráno do půl deváté večer, za hodinu lyžování zaplatíte 110 korun. K dispozici jsou čtyři vleky.

Celkem 230 metrů dlouhá sjezdovka v Nezdenicích s jedním vlekem je pokryta 30 centimetry technického sněhu. V pátek je otevřená od 12 do 19 hodin, o víkendu od 10 do 19 hodin a ve všední dny od 14 do 19 hodin.

Od včerejška se lze vyřádit také na 450 metrů dlouhém svahu v Lyžařském areálu Mendl-Ski Břestek se dvěma vleky, z toho jedním dětským, kde leží 30-40 centimetrů technického sněhu. Otevírací doba pro následující dny je tam od 9 do 20 hodin.

Rovněž Ski Park Osvětimany je čerstvě v provozu. Tamní 400 metrů dlouhá sjezdovka je vybavena dvěma vleky, z toho jedním dětským. Na 30-50centimetrové sněhové pokrývce tam lze lyžovat od 9 do 20 hodin.

Valašsko

Ski areál Veselá Zašová

Na sjezdovce leží třicet cm technického sněhu. „Podmínky jsou výborné, v provozu je dětský i velký vlek a připravili jsme i snowboardovou dráhu se skokanskými můstky,“ řekl provozovatel Tomáš Vlček. Délka svahu je 320 m.

Ski areál je otevřen každý den kromě pondělí od čtyř hodin odpoledne do půl deváté večer, v sobotu od devíti ráno do půl deváté večer a v neděli od devíti ráno do čtyř odpoledne. Dvě hodiny lyžování přijdou dospělého na 100 Kč, čtyři hodiny na 150 korun.

Ski areál Pozděchov

Lyžuje se na obou modrých sjezdovkách. „Máme na svazích od třiceti do padesáti centimetrů sněhu, takže podmínky jsou ideální,“ pozval provozovatel vleků Pavel Zicha.

Sjezdovky měří 350 a 400 metrů. Ski areál je v provozu ve středu a v pátek od pěti do osmi odpoledne, v sobotu od devíti ráno do čtyř odpoledne. Hodina lyžování stojí 100 korun, dvě hodiny 150, tři hodiny 170 a čtyři hodiny 180 Kč.

Ski areál Lužná

Na lyžaře čekají tři upravené sjezdovky. Na nich leží od 40 do 60 cm sněhu. „V provozu jsou dva vleky o délce sedm set a tři sta padesát metrů,“ doplnil informace Ondřej Hromada ze Ski areálu Lužná.

Areál je otevřený převážně o víkendech. S blížícími se prázdninami však provozovatelé plánují celotýdenní provoz. Celodenní vstupenka na vleky stojí pro dospělého 220 korun, děti lyžují za 170 korun.

Ski areál Pod Soláněm, Hutisko-Solanec

Podmínky pro lyžování jsou velice dobré. Vlek má délku tři sta metrů a za hodinu dokáže přepravit až 720 osob. „Na sjezdovce máme od šedesáti do osmdesáti centimetrů sněhu a stále zasněžujeme,“ přiblížil aktuální stav Martin Trčka.

Svah je dlouhý tři sta metrů. Lyžařský areál je otevřený po celý týden vždy od devíti do šestnácti hodin. Ve středu, pátek a sobotu se nabízí i možnost večerního lyžování od šesti do devíti hodin. Celodenní jízdné přijde dospělého na 200 korun, dítě platí o třicet korun méně.

Zlínsko

Lyžařský svah Zlín

Lyžařský areál nad Zlínem hlásí téměř ideální podmínky. Nově byl zahájen i provoz nové dětské sjezdovky s dopravníkovými pásy. „Na sobotu jsme připravili pro lyžaře a milovníky zimní zábavy snowtubing. Vlek vás vyveze na kopec a dolů se spustíte uměle upraveným sněhovým toboganem na speciálních duších,“ popsal provozovatel svahu Michal Cepek.

Momentálně je výška technického sněhu na sjezdovce 50 cm. Na svahu je přístupný bufet s občerstvením a můžete využít i večerního městského lyžování. Dvě stě dvacet metrů dlouhý svah pokrývá 50 cm technického sněhu. Celodenní permanentka stojí 350 Kč.

Lyžařský svah Jasenná

Na svahu Jasenná se lyžuje pouze na přírodním sněhu. „ I přes špatné sněhové podmínky otevřeme v pátek a o víkendu svah pro děti. Všem lyžařům, kteří chtějí o víkendu zavítat na náš svah, doporučuji vzít si teplé nápoje a občerstvení s sebou. Bufet bude tentokrát zavřený,“ upozornil vlekař Milan Křupta.

Tamní svah měří 370 m a leží na něm 15 cm sněhu. Za půldenní permanentku dospělí zaplatí 100 Kč, děti 50 Kč.

Lyžařský svah Trnava

Na svahu Trnava si můžete zalyžovat od úterý do neděle. Sjezdovka s nočním osvětlením a snowparkem momentálně nabízí 40-60 cm technického, tvrdého sněhu. Lyžaři zde mohou využít půjčovny lyží či bufetu, pro začátečníky a děti je k dispozici stometrové tažné lano a lyžařská škola.

Celodenní permanentka pro dospělé vyjde na 330 a pro děti na 220 korun. Pro běžkaře se v okolí nacházejí stopy v perfektním stavu.

zpravodajové Deníku