Ač to ještě v pátek 28. srpna tak nevypadalo, vedoucí stravovny věří, že v úterý 1. září bude budova připravena k zahájení provozu.

Stejně optimističtí jsou i na Základní škole Struhlovsko. I ta byla o prázdninách plná dělníků. Červená jídelna dostala přes léto novou sedlovou střechu, plastová okna a zateplení fasády.

„Měnili jsme i vnitřní opláštění. Místo azbestu je tam teď sádrokarton,“ řekl pro zajímavost vedoucí jídelny Jiří Zais.

V budově byla kompletně vyměněna vzduchotechnika, prostory dostaly novou malbu a sociální zařízení úplně novou tvář. „Ty původní toalety už nevyhovovaly normám,“ vysvětlil Zais s tím, že na přání hygieniků je teď v každé třídě nad jídelnou také umyvadlo.

Nové je v jídelně i osvětlení. „Při té příležitosti jsme museli vyměnit i strop, protože ten původní se už rozpadal a nedal se usadit zpět,“ pokračoval Zais a dodal: „Musím pochválit městskou radu, která nám ten nový strop operativně schválila.“

V neposlední řadě se opravy dočkala i kotelna. Dlouhé fronty už školáky nudit nebudou. V jídelně přibylo páté výdejní okénko a tácy s prázdnými talíři budou děti vracet do praktických zásobníků.

„Snažíme se ušetřit fronty také rodičům. Ti u nás začátkem každého měsíce stojí i několik minut, protože chtějí zaplatit stravné. Jen málokdo z nich využívá možnosti, kterou nabízíme už druhým rokem, a sice služby po internetu,“ uvedl Zais a pro úplnost dodal, že se tímto způsobem dají na dálku obědy nejen platit, ale i objednávat, odhlašovat nebo vybírat.

Na přilehlé základní škole na třídě 1. máje už jsou s rekonstrukcí téměř hotovi. Přes víkend jim zbývá položit poslední část dlažby. Třídy na obou budovách dostaly o prázdninách nové osvětlení, termoventily a malbu, hlavní vchod druhého stupně i novou podlahu. „Tu jsme nechali vyměnit i ve třech třídách. A všechny jsou nově obloženy,“ dodal k tomu zástupce ředitelky Ivan Straka.

Na prvním stupni nechala škola obložit i schodiště a do tělocvičny pořídila novou vzduchotechniku. Školáci se mohou těšit na zbrusu novou odpočinkovou zónu na chodbě a někteří i na novou tabuli. P

ráce uvnitř Základní školy Struhlovsko už jsou také téměř u konce. Zbývá vymalovat poslední pavilon a tělocvičnu. „Škola je vymalovaná úplně celá. Původně to v plánu nebylo, ale jakmile jsme vysadili okna, ukázalo se, že to bude potřeba,“ řekl ředitel ZŠ Struhlovsko Václav Macháň.

O vymalování tak rozsáhlého komplexu se hlásilo hned několik firem. Některé nabízely cenu i přes milion. Ta skutečná nakonec překročí jen něco málo přes šest set tisíc korun. Kromě výměny oken dostala škola i zateplení po celém svém obvodu, včetně střechy. V kotelně zaplatilo město regulaci a částečně nechalo vyměnit i otopný a vodovodní řad.

S dokončením fasád počítá škola v listopadu. „Velký dík patří nejen firmě, ale i všem zaměstnancům, kteří se zúčastnili úklidu,“ vzkázal jim na závěr Macháň.