„Přes noc na Šumpersku napadlo pět centimetrů nového sněhu a museli jsme nasadit všechnu naši techniku. Silnice jsou zatím sjízdné, blíží se však další oblačnost, takže kamiony možná budou mít přes den problémy v kopcích," řek ve středu ráno ČTK dispečer šumperské správy silnic.

Na silnicích udržovaných chemicky ležely ráno zbytky rozbředlého sněhu a ve vyšších polohách Šumperska je pokrývala sněhová kaše. Na inertně udržovaných silnicích byla ujetá vrstva sněhu s posypem, která ve vyšších polohách či lesních úsecích může být místy zledovatělá. Stejná situace byla také v sousedním Jesenicku.

Na Prostějovsku a Přerovsku ráno na silnicích ležely zbytky rozbředlého sněhu. Méně frekventované cesty pokrývala vrstva ujetého sněhu s posypem. Na Olomoucku jsou hlavní silniční tahy mokré a na silnicích druhé a třetí třídy je rozbředlý sníh.

Nehody a dopravní omezení

Sněžení na některých místech komplikuje dopravu. Podle policejní mluvčí Ireny Urbánkové je kvůli nehodě přívěsu kamionu pro kamiony neprůjezdný úsek na silnici druhé třídy z Teplic nad Bečvou do Opatovic na Přerovsku.

„Osobní dopravu odklonějí hlídky přes Ústí," řekla policejní mluvčí.

Bouralo se i u Chomoutova. Více čtěte zde: U Chomoutova se srazila auta, dopravu řídí policie

Podle policejního serveru www.policie.cz se dvě osobní auta srazila nedaleko Dubu nad Moravou na Olomoucku, nehoda se obešla bez zranění. Hasiči také ráno likvidovali požár nákladního auta na silnici R35 u Velké Bystřice na Olomoucku, průjezd je tam možný se zvýšenou opatrností.

SOUVISEJÍCÍ

Situace ve Zlínském kraji: Sníh způsobil první komplikace, nehody se obešly bez zranění