Po první změně rozpočtu na rok 2014 se odsouhlasila pouze projektová dokumentace, která vyjde na dvě stě tisíc korun. Více se v tomto roce už prý nestihne.

„Chtěli bychom vše nachystat tak, aby samotná revitalizace městského hřbitova byla zahájena v roce 2015. Než se všechny plány zakreslí a získáme potřebná povolení, uplyne hodně času a do zimy bychom už s akcí začít nemohli," potvrdila starostka Hranic Radka Ondriášová s tím, že o následných důležitých krocích bude opět rozhodovat hranické zastupitelstvo.

Opravy velkého rozsahu si vyžádají obrovské částky. Radnice má v současné době už vypracovanou studii, ze které vyplývá, že náklady by se mohly pohybovat přibližně mezi 18 až 20 miliony korun.

Vedle úprav zeleně, rozbitých chodníků kolem pomníků a odvodnění dešťových vod půjde také alespoň o částečné osvětlení centrální komunikace městského hřbitova.

Skutečnost, že v noci na hřbitově není vidět ani pod nohy, totiž byla lidmi často kritizovaná.

Zatímco na opravy hřbitova si obyvatelé ještě jeden rok počkají, rekonstrukce vedlejší Smuteční obřadní síně je už od minulého roku v plném proudu. V lednu se měnily dveře kanceláří a budova získala i nová okna.