I přítomnost herce Romana Skamene či zpěváka Standy Hložka ve výběru hvězd jasně deklarovala, že půjde hlavně o zábavu. A to se beze zbytku povedlo.

„Vždycky je dobré když se fotbal popularizuje v různých městech a na vesničkách, kde lidé mají možnost hráče přímo poznat. Samozřejmě to vítáme i my. Jsou tady velice příjemní lidé, takže všechno to i s počasím nádherně vyšlo. Zápas únavný nebyl, přesto se mi běhá špatně. Mám totiž problémy s kyčlí, takže to nemůžu přehánět," řekl Antonín Panenka, o jehož autogram byl i mezi těmi nejmenšími stále obrovský zájem.

Židle na hrišti

Pokud byla v prvním poločase k vidění bitva, při které hráči chtěli publiku předvést své fotbalové umění, druhá půle už byla plná hlavně nejrůznějších legrácek. Dokonale mezi ně zapadla umístěná židle, která přímo na hrací ploše sloužila unaveným borcům, či autogram nejlepšího fotbalisty Československa pro rok 1984 Jana Bergera, pro který si nedočkavý fanoušek vběhl přímo na hřiště, ačkoliv hra přerušená nebyla.

Sprintující Skamene

Diváci se přesto nejvíce nasmáli při většinou marných úprcích „českého Maradony" Romana Skamene. Přestože během devadesáti minut se známý herec do černého netrefil, bojoval srdnatě. Gólu se tak dočkal alespoň v závěrečném penaltovém rozstřelu a neskrýval obrovskou radost. Penalty po utkání však byly už jen zpestřením pro diváky, samotný zápas totiž dovedl do vítězného konce tým internacionálů. Vyhrál těsně, ale zřejmě zaslouženě 6:5.

Panenkova zvláštní penalta

U jednoho gólu asistoval právě i exekutor slavné penalty z finále mistrovství Evropy 1976 Antonín Panenka. A i tentokrát se podílel na úspěšném pokutovém kopu. Penaltu netradičně rozehrál na nabíhajícího Jana Bergera, který v poklidu k tyči zavěsil.

„Chtěl jsem ukázat zase něco nového. Jsem ale rád, že ta myšlenka, kterou jsem v podstatě vymyslel, se stále opakuje," vzpomněl na penaltové exekuce mnoha současných fotbalistů, kteří slavnou „desítku" vytáhnou i na světových turnajích, jako je mistrovství světa nebo evropský šampionát.

Páteční atmosféru hodnotil pozitivně i další významný střelec minulého století Peter Herda, člen Klubu ligových kanonýrů. „Hrálo se mi perfektně. Je tady krásné prostředí a moc příjemní lidi. Právě pro ně to děláme, aby byla zábava," hodnotil dnes již pětapadesátiletý internacionál, jenž se proslavil zejména během svého působení v pražské Slavii.

Také z pohledu organizátorů se projekt nadmíru vydařil. „Celá akce dopadla výborně. Pan Panenka byl velkým tahákem a myslím, že tady bylo více lidí jako vloni. I kluci z našeho týmu děkovali, že se taková to akce uskutečnila, a vzpomínali na ta léta, kdy za Ústí hrávali. Díky patří všem, kteří se na organizaci podíleli, včetně kulturní komise a zastupitelstva," řekl starosta obce Libor Vykopal, který vedl tým Ústí s kapitánskou páskou na ruce.

Bude pauza?

Přes vesměs kladné reakce vůbec není jisté, zda se slavní fotbalisté v Ústí představí také za rok. „Přijeli tady už před rokem a myslím, že by to chtělo rok pauzu. Není to levná záležitost a stojí to obrovské úsilí. Obsloužit tisícovku lidí také není nic jednoduchého," doplnil starosta.

Hody

V souvislosti s ústeckými hody pokračoval program také o víkendu. Během sobotního horkého odpoledne si na své přišly hlavně děti. Ty se mohly vydovádět na dvanácti různých stanovištích, kde si vyzkoušely hlavně svoji rychlost, obratnost a přesnost.