„Díky zasněžování se podařilo připravit sjezdovku tak, aby poskytla bezpečnou jízdu pro první lyžaře. Těch za sobotu přijelo 85,“ sdělil nadšeně Filip Konečný z potštátského střediska.

Podle jeho informací začalo během tohoto týdne také večerní lyžování a o tomto víkendu se svah zaplní malými lyžaři, kteří jsou přihlášení do lyžařské školy.

„Přihlašování začalo v říjnu a během prvního týdne byla kapacita školy naplněna na 70 procenty. V tuto chvíli máme plný stav, ale případní další zájemci o výuku lyžování mohou využít nabízené individuální lekce.“ informoval další provozovatel Ski areálu Potštát Václav Boráň.

Valentýnské lyžování, zabíječka i Splash party

Dvakrát týdně probíhá na sjezdovce také trénink dětí z Oddílu závodního a sportovního lyžování, který funguje jako součást spolku Ski klub Hranice. V současné době je v tomto oddíle třicet dětí.

„Kromě zdokonalování lyžařského stylu se některé děti účastní i závodů, zejména dvanáctiletá Olívie Vilímková se začíná umisťovat  na předních příčkách republikových závodů,“ zmínil Václav Boráň.

I letos čekají na návštěvníky areálu speciální akce, kterými opět budou 14. února Valentýnské lyžování, závody pro školní děti a závody pro veřejnost jsou v plánu na 6. a 8. února.

Pořadatelé rovněž chystají tradiční zabíjačku a závěrečnou, divácky oblíbenou Splash party.

„Veškeré informace o provozní době, o možnosti objednání výuky a o pořádaných akcích najdou zájemci na našich stránkách www.skipotstat.cz a na FB,“ doplnil Filip Konečný ze Ski areálu Potštát.