Její návštěvníci se mohou těšit na program plný zábavy, her a soutěží. Chybět nebude ani večerní posezení u ohně a hudby. Nejvíce čarodějnic se každoročně slétne do Lipníku nad Bečvou, Tovačova a Dřevohostic.

Čarodějnici upálí v areálu kina

„Program tradičního sletu čarodějnic s tanečními vstupy, mnoha soutěžemi a vyhodnocením soutěže o nejzajímavější čarodějnici začne ve čtvrtek od 17 hodin na náměstí TGM. Později se přesune do areálu letního kina, kde v 18.30 dojde k upálení čarodějnice. Potom zahrají k poslechu i k čarodějnému rejdění skupiny LH Western a Gemband,“ nastínila program mluvčí lipnické radnice Magdalena Gladišová.

Tradice stará už třináct let

Ve stejnou dobu se začnou slétávat čarodějnice také do Dřevohostic. Letos se tam pálení čarodějnic koná už potřinácté a jen loni si toto přistávací místo zvolilo na patnáct set čarodějnic, ježibab a černokněžníků.

Také zde bude připravena celá řada soutěží. „Budeme soutěžit například o nejčarovnější klobouk a dojde i k obnovování a vydávání pilotních licencí,“ upřesnil program místostarosta Dřevohostic Petr Dostál. Rej čarodějnic vypukne kolem 20. hodiny, k tanci jim bude vyhrávat kapela Negativ.

V Tovačově budou volit miss ježibabu

Čarodějnicemi se to bude poslední dubnovou noc hemžit také v Tovačově. Tam program vypukne už od 16. hodiny. Slet čarodějnic tam každoročně zajišťuje Okrašlovací spolek tovačovský. I letos se bude na tomto jubilejním desátém ročníku akce volit například miss čarodějnice v kategorii junior a senior. Návštěvníci se mohou těšit dokonce na ohňovou show. O hudbu se postarají kapely Queen, Nighwish a Kabát. Poslední dubnovou noc se budou pálit čarodějnice ale i v řadě jiných obcí. Touto akcí ožije například Bochoř či Jezernice.

Slet čarodějnic dorazí i do Opatovic

Spolek opatovské školy zve všechny malé i velké čarodějnice na velký slet čarodějnic, který se koná 30. dubna. Sraz účastnic v 16 hodin na hřišti TJ Sokol Pod Hory. Na programu budou soutěže, projížďky na koních a volba miss čarodějnice všech kategorií. Občerstvení zajištěno.

Pálení čarodějnic neuniknou v Drahotuších

Ve čtvrtek 30. dubna od 18 hodin proběhne na Kluzišti v Drahotuších pálení čarodějnic. Po vyhlášení nejlepší masky čarodějnice se uskuteční opékání špekáčků.

Dagmar Rozkošná a Tomáš Indrei