VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Přerovsku a Hranicku se zpívalo na 34 místech

Přerovsko, Hranicko - Přes tři tisíce lidí si ve středu 14. prosince zazpívalo na Přerovsku a Hranicku koledy s celým Českem. V jediný okamžik se tak pomyslně propojily obce a města v celé České republice. Jen na Přerovsku se k této akci kromě Přerova a Hranic připojilo na dvaatřicet obcí.

15.12.2016
SDÍLEJ:

Česko zpívá koledy ve středu 14. prosince 2016 - Brodek u Přerova. Foto: archiv obce

Zpívalo se v Tovačově, ale i ve Veselíčku, Zámrskách, Opatovicích nebo Dřevohosticích.

SKOKY

Tak jako v loni a předloni se akce Česko zpívá koledy v naší malé vesnici Skoky stává tradicí. Přesně v 18 hodin se rozezněly koledy. Napřed jsme zazpívali předepsané koledy a pak jsme zazpívali i něco navíc.

Ukončili jsme zpívání písní "Tichá noc" což mělo u zúčastněných občanů naší vesnice ohlas. Chtěl bych tím to poděkovat občanům spřátelených obcí Dolního Újezdu a Staměřic za účast.

Akce se konala před pohostinstvím u Jana. Dík patří i naší paní hostinské která připravila dobroty, jako Skokovský punč, topinky bramboráčky, a jiné dobroty. Pro děti samozřejmě nechyběl dobrý čaj.

Naší občané potom vytvořili malé hloučky a za popíjení dobrého punče, si navzájem svěřovali předvánoční shon a přípravu na nadcházející sváteční dny.
Počasí nám přálo, tak trvalo delší dobu, než se všichni zase rozešli, někteří domů jiní zase na dobrou přerovskou jedenáctku. Ale všichni se už zase těší až si s námi příští rok přijdou zazpívat.

Petr Malošek

ZÁMRSKY

Koledy přinesly vánoční čas

Je to k nevíře, ale již po páté jsme se v Zámrskách sešli ke zpívání koled. Akci Česko zpívá koledy, máme v Zámrskách prostě rádi, a ještě raději ji každoročně pořádáme. V letošním roce nám dokonce napadl sníh, stejně jako na naše první zpívání. Bylo to krásné a nostalgické.

Sešli jsme se jako vždy v hojném počtu. Nechyběl nám ani svařák, ani dobroty od našich pekařek. Musím konstatovat, že zrajeme jako víno. Zazpívali jsme si od srdce a z plných plic všechny koledy a došlo i na přídavek.

Taková Tichá noc a Jak jsi krásné neviňátko k Vánocům, prostě patří. Letos jsme opět udělali malou změnu, ke zpívání nás doprovodila Kačka Vozáková na flétnu. Tímto jí moc děkuji, za ochotu a krásné zpestření našeho zpívání, hned nám to šlo lépe.

Co říct na závěr. Poprvé proběhlo hromadné focení u našeho vánočního stromu, ať máme památku. Atmosféra byla úžasná. Všichni jsme se zastavili, udělali si čas v tom předvánočním shonu a strávili jej v obecním kruhu, vlastně jako jedna rodina. Do Zámrsk asi definitivně přišel vánoční čas i nálada.

Děkuji Ženám v akci Zámrsky za organizaci zpívání a za všechno kolem. Děkuji všem zúčastněným spoluobčanům, za krásnou náladu a hezky prožitý předvánoční večer.

Děkuji Deníku za zastřešení celé této úžasné akce, která nás spojuje nejen s okolím. Přeji všem klidný závěr adventu a potom krásné Vánoce se všemi blízkými. Snad se příští rok sejdeme u naší kaple ve stejně hojném počtu.

Zdeňka Hašová

BRODEK U PŘEROVA

Koledy s Deníkem zpívali v Brodku u Přerova

V Brodku u Přerova se sešli lidé u zvonkohry zpívat vánoční koledy s Deníkem. Koledy zpívali mladí lidé z připravených listů, zatím co starší koledy znají a tak zpívali zpaměti.

Zpívalo se za doprovodu žáků ZUŠ Bedřicha Kozánka pod taktovkou Františka Tkadlece. I když nebyla velká zima, nezapomnělo se ani na občerstvení a podával se teplý čaj na zahřátí. Zpívání se také zúčastnili žáci ZŠ.

Jan Teimer

KLOKOČÍ

Zpívání koled v Klokočí

Před deseti dny se občané Klokočí sešli na mikulášském divadelním představení. Plný sál dospělých a dětí nás mile překvapil a ujistil, že se lidé před Vánocemi rádi schází a nasávají pohodovou atmosféru při svíčkách a punči.

Ve středu 14. prosince jsme se sešli znovu. Tentokrát u vánočního stromku v našem parčíku. Občané se již podruhé připojili k akci Česko zpívá koledy. Asi čtyřicet zúčastněných si s chutí zazpívalo.

A protože se nám nechtělo brzy domů, zazpívali jsme si, za hudebního doprovodu, nejen předepsané koledy, ale i další. Dobrý punč nás zahříval, bylo o čem povídat a dětem se v zasněženém parku moc líbilo.

Těší nás, že se lidé v Klokočí tak rádi setkávají. Věříme, že se zpívání koled stane tradicí, stejně jako setkání občanů na štědrý den odpoledne.
Za OÚ Klokočí a dámský spolek Klokočky přeji všem krásné a pohodové Vánoce.

Martina Martinková

BEŇOV

V Beňově jsme se přidali poprvé, všem se nám pěkně zpívalo. Obec zajistila čaj i svařák.

Yveta Hrbasová

HORNÍ TĚŠICE

Ve středu 14. prosince před 18. hodinou se sešlo 32 občanů naší obce Horní Těšice před kaplí, aby si společně zazpívali vánoční koledy.Sešly se všechny věkové kategorie-maminky s dětmi v kočárku, muži i ženy středních let, ale i důchodci.

Pro všechny byly připraveny texty písní z Deníku, které zajistila paní Oravová. A aby nám to správně zpívalo, tak se nalívala slivovička, čertovka nebo zázvorovica.

Koledy Nesem Vám noviny, Narodil se Kristus Pán a další čtyři, jsme zazpívali jako profesionálové.

V Horních Těšicích se vždycky zpívalo, hlavně na zábavách na Výletišti Pod lucernou.Zpívání se všem líbilo a rozcházeli jsme se s tím, že narok zase před kaplí.

Milena Rušarová

DŘEVOHOSTICE

V Dřevohosticích si ve středu 14. prosince zazpívalo asi 120 lidí, děti z místní základní školy předvedly živý Betlém.

Petr Dostál

ŽERAVICE

V Žeravicích jsme Česko zpívá koledy zpívali před kaplí sv. Václava Na Návsi. Akce se zúčastnilo asi 50 občanů - seniorů i mladých rodin s dětmi, které se vždy na tuto akci již předem těší.

V kapli jsme současně vystavili náš nový betlém, na který sponzorsky přispěli i sami občané Žeravic. Součástí akce bylo poté slavnostní vysvěcení betlému v kapli za přítomnosti autorky betlému přerovské keramičky Lenky Horákové.

Ludmila Landsmannová

DRAHOTUŠE

Ve středu 14. prosince se už po šesté u vánočního stromu v Drahotuších. Místní část Hranic se do akce Česko zpívá koledy zapojuje od samého začátku.

Petr Podařil

Autor: Redakce

15.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Věda a výzkum - Věda a výzkum Výzkumný a vědecký pracovník25 000 Kč

Výzkumní a vývojoví vědečtí pracovníci ve fyzikálních oborech Samostatný vývojový pracovník optiky. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 50000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Doba zaměstnání: doba určitá nebo doba neurčitá, , Náplň práce:, Vývoj a konstrukce optických systémů v oblasti optomechanických přístrojů; Specifikace výrobních tolerancí, vyhodnocení kvality obrazu; Komunikace a definice požadavků se zákazníky a dodavateli na globální úrovni, telekonference, zahraniční cesty; Spolupráce s kolegy na vývojovém a výrobním oddělení., , Požadavky:, VŠ technického směru (optika, fyzika, fyzikální inženýrství, přesná mechanika); Znalosti geometrické optiky a fyziky; Znalost některého z optických konstrukčních programů (Zemax, Oslo); Praxe na obdobné pozici; Plynná komunikace v českém nebo anglickém jazyce., , Nabízíme:, Čtvrtletní a roční bonusy, produktivní bonus, home office, příspěvek na stravování a penzijní připojištění, možnost příspěvku na dojíždění nebo bydlení, podpora odborného a jazykového vzdělávání aj., , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na email: jana.tvardkova@meopta.com;, - osobně 16. 3. 2018 od 10,00 do 11,00 hod. na adrese místa výkonu práce., , Místo výkonu práce: Meopta-optika, s.r.o., Kabelíkova 1, 750 02 Přerov.. Pracoviště: Meopta - optika, s.r.o., Kabelíkova, č.p. 2682, 750 02 Přerov 2. Informace: Jana Tvardková, .

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč18 500 Kč

Svářeči Palič. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18500 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, dělení materiálu kyslíko-acetylénovým plamenem; obsluha číslicově řízeného pálicího stroje (2x6m); kontrola svěřeného stroje; vázání břemen a manipulace s materiálem., , Požadujeme:, vyučení ve strojírenském oboru; svářečský průkaz - ZK 311 2 1.1 (D-G2) - pálení výhodou; vazačský a jeřábnický průkaz výhodou; znalost čtení technické dokumentace; ochotu k práci ve dvousměnném provozu., , Nabízíme:, odpovídající finanční ohodnocení; příplatky minimálně dle Zákoníku práce; flexibilní zaměstnanecké výhody (stravenky/penzijní připojištění/dárkové poukazy/relax); 5 týdnů dovolené; dotované jazykové kurzy; stravování v areálu; zdravotní péče; sociální program; zaměstnanecké akce., , , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) v českém jazyce na email: personalni@pspeng.cz.. Pracoviště: Psp machinery s.r.o., Kojetínská, č.p. 3186, 750 02 Přerov 2. Informace: Martina Davidová, .

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Seřizovač20 000 Kč

Seřizovači a obsluha ostatních obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) Soustružník kovů - obsluha karuselu, horizontky, soustruhu, hoblovky. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, Vyučen ve strojírenském oboru, základní orientace ve výkresové dokumentaci, kladný přístup k práci, spolehlivost, dobrý zdravotní stav. Praxe vítána. Znalost obsluhy konvenčních soustruhů, horizontek, karuselů, hoblovek., , Nabízíme:, stravenky, , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na email: hagerova@psp-sps.cz, - osobně každý den od 10,00 do 12,00 hod. na adrese místa výkonu práce., , Místo výkonu práce: PSP Speciální strojírna a.s., Tovačovská 2971/17a, 750 02 Přerov. Pracoviště: Psp speciální strojírna a.s., Tovačovská, č.p. 2971, 750 02 Přerov 2. Informace: Naděžda Hagerová, .

Kvalita a kontrola jakosti - Kvalita a kontrola jakosti Manažer kvality,25 000 Kč

Řídící pracovníci v oblasti kvality a certifikace systémů řízení (ISO) Procesní technik kvality. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň:, řešení reklamací v oblasti automotive; záznamy do reklamačních protokolů a sledování nápravných a preventivních opatření, , Požadujeme:, angličtinu na komunikativní úrovni; uživatelskou znalost PC (Word, Excel, Outlook); komunikativnost, odpovědnost, samostatnost; aktivní řidič sk. B; praxe v oblasti kvality, reklamací výhodou. Pracoviště: Ing. petr gross s.r.o., 753 67 Milotice nad Bečvou. Informace: Alena Radová, +420 733 133 024.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn Deníku – pátek 23. února 2018

Znavený dvouletý dveřník, fet za volantem a soutěž střihačů vína: videa dne

Pochodující Dělnické milice - bojové, ozbrojené jednotky KSČ - v únoru 1948

Jak vypadal Únor 1948 na střední Moravě?

Nominace na nejlepší sportovce Hranic vrcholí

Tradiční anketa o nejlepší sportovce za loňský rok pomalu vrcholí. Nominace lze podávat už jen do neděle 25. února. Slavnostní vyhlášení ankety Nejlepší sportovec 2017 v Hranicích se uskuteční v úterý 17. dubna ve dvoraně hranického zámku.

AKTUALIZOVÁNO

Hokejisté v bitvě o finále padli s Ruskem. Zahrají si o olympijský bronz

/FOTOGALERIE/ Šance na medaili ještě žije, zlato z toho už ale nebude. Čeští hokejisté prohráli v semifinále olympijského turnaje s Ruskem 0:3 a budou tak bojovat o bronz. Ze strany národního týmu to nebyl špatný výkon, bohužel znovu vyhořel v koncovce. Svěřenci trenéra Josefa Jandače se v sobotu od 13:10 utkají s vítězem zápasu mezi Kanadou a senzací z Německa.

Třicáté čtvrté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku

Opařené dítě, Štěpánkova nová role a marné skandování bělehradských: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 22. února 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT