VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Přerovsku a Hranicku se zpívalo na 34 místech

Přerovsko, Hranicko - Přes tři tisíce lidí si ve středu 14. prosince zazpívalo na Přerovsku a Hranicku koledy s celým Českem. V jediný okamžik se tak pomyslně propojily obce a města v celé České republice. Jen na Přerovsku se k této akci kromě Přerova a Hranic připojilo na dvaatřicet obcí.

15.12.2016
SDÍLEJ:

Česko zpívá koledy ve středu 14. prosince 2016 - Brodek u Přerova. Foto: archiv obce

Zpívalo se v Tovačově, ale i ve Veselíčku, Zámrskách, Opatovicích nebo Dřevohosticích.

SKOKY

Tak jako v loni a předloni se akce Česko zpívá koledy v naší malé vesnici Skoky stává tradicí. Přesně v 18 hodin se rozezněly koledy. Napřed jsme zazpívali předepsané koledy a pak jsme zazpívali i něco navíc.

Ukončili jsme zpívání písní "Tichá noc" což mělo u zúčastněných občanů naší vesnice ohlas. Chtěl bych tím to poděkovat občanům spřátelených obcí Dolního Újezdu a Staměřic za účast.

Akce se konala před pohostinstvím u Jana. Dík patří i naší paní hostinské která připravila dobroty, jako Skokovský punč, topinky bramboráčky, a jiné dobroty. Pro děti samozřejmě nechyběl dobrý čaj.

Naší občané potom vytvořili malé hloučky a za popíjení dobrého punče, si navzájem svěřovali předvánoční shon a přípravu na nadcházející sváteční dny.
Počasí nám přálo, tak trvalo delší dobu, než se všichni zase rozešli, někteří domů jiní zase na dobrou přerovskou jedenáctku. Ale všichni se už zase těší až si s námi příští rok přijdou zazpívat.

Petr Malošek

ZÁMRSKY

Koledy přinesly vánoční čas

Je to k nevíře, ale již po páté jsme se v Zámrskách sešli ke zpívání koled. Akci Česko zpívá koledy, máme v Zámrskách prostě rádi, a ještě raději ji každoročně pořádáme. V letošním roce nám dokonce napadl sníh, stejně jako na naše první zpívání. Bylo to krásné a nostalgické.

Sešli jsme se jako vždy v hojném počtu. Nechyběl nám ani svařák, ani dobroty od našich pekařek. Musím konstatovat, že zrajeme jako víno. Zazpívali jsme si od srdce a z plných plic všechny koledy a došlo i na přídavek.

Taková Tichá noc a Jak jsi krásné neviňátko k Vánocům, prostě patří. Letos jsme opět udělali malou změnu, ke zpívání nás doprovodila Kačka Vozáková na flétnu. Tímto jí moc děkuji, za ochotu a krásné zpestření našeho zpívání, hned nám to šlo lépe.

Co říct na závěr. Poprvé proběhlo hromadné focení u našeho vánočního stromu, ať máme památku. Atmosféra byla úžasná. Všichni jsme se zastavili, udělali si čas v tom předvánočním shonu a strávili jej v obecním kruhu, vlastně jako jedna rodina. Do Zámrsk asi definitivně přišel vánoční čas i nálada.

Děkuji Ženám v akci Zámrsky za organizaci zpívání a za všechno kolem. Děkuji všem zúčastněným spoluobčanům, za krásnou náladu a hezky prožitý předvánoční večer.

Děkuji Deníku za zastřešení celé této úžasné akce, která nás spojuje nejen s okolím. Přeji všem klidný závěr adventu a potom krásné Vánoce se všemi blízkými. Snad se příští rok sejdeme u naší kaple ve stejně hojném počtu.

Zdeňka Hašová

BRODEK U PŘEROVA

Koledy s Deníkem zpívali v Brodku u Přerova

V Brodku u Přerova se sešli lidé u zvonkohry zpívat vánoční koledy s Deníkem. Koledy zpívali mladí lidé z připravených listů, zatím co starší koledy znají a tak zpívali zpaměti.

Zpívalo se za doprovodu žáků ZUŠ Bedřicha Kozánka pod taktovkou Františka Tkadlece. I když nebyla velká zima, nezapomnělo se ani na občerstvení a podával se teplý čaj na zahřátí. Zpívání se také zúčastnili žáci ZŠ.

Jan Teimer

KLOKOČÍ

Zpívání koled v Klokočí

Před deseti dny se občané Klokočí sešli na mikulášském divadelním představení. Plný sál dospělých a dětí nás mile překvapil a ujistil, že se lidé před Vánocemi rádi schází a nasávají pohodovou atmosféru při svíčkách a punči.

Ve středu 14. prosince jsme se sešli znovu. Tentokrát u vánočního stromku v našem parčíku. Občané se již podruhé připojili k akci Česko zpívá koledy. Asi čtyřicet zúčastněných si s chutí zazpívalo.

A protože se nám nechtělo brzy domů, zazpívali jsme si, za hudebního doprovodu, nejen předepsané koledy, ale i další. Dobrý punč nás zahříval, bylo o čem povídat a dětem se v zasněženém parku moc líbilo.

Těší nás, že se lidé v Klokočí tak rádi setkávají. Věříme, že se zpívání koled stane tradicí, stejně jako setkání občanů na štědrý den odpoledne.
Za OÚ Klokočí a dámský spolek Klokočky přeji všem krásné a pohodové Vánoce.

Martina Martinková

BEŇOV

V Beňově jsme se přidali poprvé, všem se nám pěkně zpívalo. Obec zajistila čaj i svařák.

Yveta Hrbasová

HORNÍ TĚŠICE

Ve středu 14. prosince před 18. hodinou se sešlo 32 občanů naší obce Horní Těšice před kaplí, aby si společně zazpívali vánoční koledy.Sešly se všechny věkové kategorie-maminky s dětmi v kočárku, muži i ženy středních let, ale i důchodci.

Pro všechny byly připraveny texty písní z Deníku, které zajistila paní Oravová. A aby nám to správně zpívalo, tak se nalívala slivovička, čertovka nebo zázvorovica.

Koledy Nesem Vám noviny, Narodil se Kristus Pán a další čtyři, jsme zazpívali jako profesionálové.

V Horních Těšicích se vždycky zpívalo, hlavně na zábavách na Výletišti Pod lucernou.Zpívání se všem líbilo a rozcházeli jsme se s tím, že narok zase před kaplí.

Milena Rušarová

DŘEVOHOSTICE

V Dřevohosticích si ve středu 14. prosince zazpívalo asi 120 lidí, děti z místní základní školy předvedly živý Betlém.

Petr Dostál

ŽERAVICE

V Žeravicích jsme Česko zpívá koledy zpívali před kaplí sv. Václava Na Návsi. Akce se zúčastnilo asi 50 občanů - seniorů i mladých rodin s dětmi, které se vždy na tuto akci již předem těší.

V kapli jsme současně vystavili náš nový betlém, na který sponzorsky přispěli i sami občané Žeravic. Součástí akce bylo poté slavnostní vysvěcení betlému v kapli za přítomnosti autorky betlému přerovské keramičky Lenky Horákové.

Ludmila Landsmannová

DRAHOTUŠE

Ve středu 14. prosince se už po šesté u vánočního stromu v Drahotuších. Místní část Hranic se do akce Česko zpívá koledy zapojuje od samého začátku.

Petr Podařil

Autor: Redakce

15.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Management - Management Ředitel 23 000 Kč

Řídící pracovníci v oblasti marketingu Manažer/ka pro strategický marketing. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup možný IHNED., , Náplň práce:, Řízení marketingových aktivit společnosti, produktu nebo produktové řady. Řízení marketingových aktivit od marketingové strategie přes řízení marketingové mixu (produkt, cena, distribuce a marketingová komunikace), jednání s dodavateli služeb (reklamní agentury, PR agentury, společnosti provádějící marketingový výzkum), řízení týmu. Stanovení business plánu z hlediska marketingové strategie. Náplní práce je mimo jiné také monitoring a analýza trhu, vývojových trendů a konkurence. Také tvoření analýzy a zpráv o průběhu a výsledcích práce svěřeného útvaru., , Požadavky:, Praxe v oblasti marketingu nebo reklamy a propagace, manažerská praxe, komunikativní osobnost, marketingový přístup, SŠ / VŠ vzdělání, případně i certifikáty (například CIMA A, CIMA B). Znalost AJ , NJ., , Nabízíme:, Stravování, příspěvek na životní a penzijní pojištění, další zaměstnanecké benefity., , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na email: horsagova@paragan.cz. Pracoviště: Paragan s.r.o., Lipnická, č.p. 351, 753 61 Hranice 4. Informace: Hana Orságová, .

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Vrátný 8 710 Kč

Vrátní Vrátný/á (OZP). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 8710 kč, mzda max. 9000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní místo vyhrazené zaměstnavatelem pro osoby se zdravotním postižením dle § 80, zákona č. 435/2004 Sb., Pracovní doba je rozvržena do 10 hod. směn 19,00 - 05,00hod.., , Požadavky:, trestní rejstřík bez záznamu - podmínkou, certifikát strážného výhodou. , , Náplň práce:, drobná administrativa, obchůzky po objektu, , Zájemci se mohou hlásit:, - telefonicky (v pracovní dny 07,30 - 16,00hod.) na čísle 735 171 157 - pan Martin Dudák, , Pozn.: Na uvedené msto výkonu práce nechodit, kontaktní osoba má sídlo na jiné adrese.. Pracoviště: Bartoň a partner s.r.o. - pracoviště kojetín, samota, Samota, č.p. 1484, 752 01 Kojetín. Informace: Martin Dudák, +420 735 171 157.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitelka mateřské školy 24 810 Kč

Učitelé v oblasti předškolní výchovy Učitel/ka MŠ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24810 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, Odborná kvalifikace - zákon č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících, ve znění pozdějších předpisů; moralní a občanská bezúhonnost; dobrý zdravotní stav., , Nbaízíme:, Příspěvky z FKSP na obědy, rekreace, rekondiční cvičení, vitamíny., , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na email: daniel.navratil@zsvsechovice.cz. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola všechovice, 753 53 Všechovice. Informace: Daniel Navrátil, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 9 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) Řidič (OZP). Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní místo vyhrazené zaměstnavatelem pro osoby se zdravotním postižením dle § 80, zákona č. 435/2004 Sb., , Požadavky:, řidičský průkaz sk.B, , Nabízíme:, možnost výkonu práce i na DPP nebo DPČ, , Zájemci se mohou hlásit u kontaktní osoby - paní Jany Krpcové:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: jkrpcova@seznam.cz;, - telefonicky (08,00 - 15,30hod.) na čísle 608 618 141;, - osobně (09,00 - 15,00hod.) na adrese: ZOE EXCLUSIVE s.r.o., Žerotínovo nám. č.p. 231/28, , 750 02 Přerov 2. Pracoviště: Zoe exclusive s.r.o. - pracoviště přerov, Žerotínovo nám., č.p. 231, 750 02 Přerov 2. Informace: Jana Krpcová, +420 608 618 141.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Trenér Hranic Jan Jursík.

Líné a bez chuti, zlobil se kouč Hranic po prohře s posledním

Ilustrační foto
5

Další uzavírka v Hranicích. Kropáčovu ulici čekají finální úpravy

U Bělotína se srazil kamion se zametacím vozem, dva zranění

Ke srážce kamionu se zametacím vozem vyjížděli v pondělí hodinu před polednem hasiči do Bělotína.

Šlechtična versus štokr a prohra siláka s malotraktorem: zhlédněte videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 19. až 20. května 2018.

Sluncem zalité Pivní slavnosti přilákaly tisíce lidí

/FOTOGALERIE/ Vydařené počasí, tanečky pod pódiem během vystoupení oblíbených kapel, tisíce lidí a samozřejmě hektolitry piva. Takový byl osmý ročník Přerovských pivních slavností, které během sobotního dne zcela zaplnily areál výstaviště.

Uspěli jste v kotlíkových dotacích, můžete žádat o příspěvek i město

Koncem dubna uzavřel Olomoucký kraj další kolo kotlíkových dotací, do výzvy se tentokrát přihlásilo více než dva tisíce lidí. Úspěšní žadatelé z Hranic pak mohou dosáhnout také na příspěvek od města.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT