„V letošním roce pořádáme už čtrnáctý ročník soutěže,“ sdělila zástupkyně ředitele pořádající Základní školy v Drahotuších Alena Balódyová.

Do úvodního konkurzu se přihlásil rekordní počet osmačtyřiceti dětí. Ty se postavily před porotu a pokusily se svým zpěvem zaujmout, aby byly vybrány do závěrečného finále.

„Vzhledem k velkému zájmu jsme letos rozšířili počet soutěžních kategorií na čtyři. Přiznám se, že i tak jsem porotě jejich práci vůbec nezáviděla, protože konkurence byla opravdu velká,“ doplnila Balódyová.

Zpěváci, kteří přišli na konkurz měli tři možnosti jak soutěžit. V prvním případě si mohli přinést svůj vlastní podklad pro písničku.

„Měli i příležitost vybrat si písničku z nabízeného seznamu a nebo šlo vystoupit bez hudebního doprovodu,“ dodala zástupkyně ředitele drahotušské školy.

Seznam, ze kterého děti vybíraly, jim připravil Radek Kňura, který zajišťuje po všechna kola soutěže hudební doprovod.

„Letošní podtitul je Česká nebo slovenská písnička, kterou mám rád a podle toho jsme připravili i seznam nabízených skladeb,“ řekl Kňura.

První ze dvou zkoušek se v Zámeckém klubu v Hranicích zúčastnily jen dvě účastnice, které ale měly alespoň velký prostor odstranit co nejvíce chyb ze svého projevu.

„Jsem moc ráda, že jsem si mohla alespoň vyzkoušet, jak vše bude při finále vypadat,“ sdělila nesměla Nikola.

„Několik účastníků finále je z Olomouce. Oni vystupují několikrát týdně a proto ani nepotřebují podobné zkoušky absolvovat a přijedou až na finále,“ dodal Radek Kňura.

Letošní finále čeká několik novinek oproti předchozím ročníkům. Protože úroveň na konkurzu byla velmi dobrá, bude tentokrát udělena i cena diváka a poroty.

„Navíc bude ještě vyhlášen absolutní vítěz,“ poznamenala na závěr zástupkyně ředitele z pořádající Základní školy Drahotuše Alena Balódyová.

Finále populární soutěže, kterého se zúčastní dvanáct dětí, proběhne v Zámeckém klubu v neděli dvaadvacátého května ve tři hodiny odpoledne. (zem)