Všichni soutěžící dostali za úkol převléct se do kostýmů s filmovou tématikou, za školou se tedy sešli hrdinové Avatara, Pána prstenů, historických velkofilmů i němé grotesky.

„Na filmy se dívám hodně, a přišlo mi, že podle těch žánrů je možné se dobře převléct,“ vysvětlil autor nápadu Tonda Holík z organizující tří­dy.

Hry septimáni domlouvali jako třída.

„Máme celkem sedm soutěží,“ upřesnila Holíkova spolužačka Katka Juráková.

Ve hře Sever proti jihu si žáci vyzkoušeli nafukování balónku tak dlouho, dokud jim nepraskl u pusy. Při překážkovém běhu skákali v pytlích a pomocí zrcátka běhali po zadu.

V „gastrosoutěži“ Můj milášek zase museli jíst sladký bonbon navlečený na slanou tyčinku.

Žáci si však ověřili i své znalosti ve hře Hádej, kdo jsem, ve které na základě indicií museli odhalit historickou osobnost.

„Je to paráda, to praskání balónků se mi líbilo, ale soutěžit jsem nešel. Nechal jsem to někomu, kdo se praskajících balónků nebojí,“ uvedl soutěžící Honza Pohanka z kvinty.

Soutěžní klání nakonec vyhrály dvě třídy. Z nižšího gymnázia se nejlépe umístila sekunda, mezi staršími žáky vyhrála sexta.

„Recesolympiáda se pořádá téměř od počátku gymnázia, tradičně na konci školního roku, kdy se můžou uvolnit jak žáci, tak učitelé,“ uvedla češtinářka Martina Žižlavská.

Stejně jako její kolegové z učitelského sboru se převlekla za důchodkyni.

„Maškaráda láká i absolventy, kteří se vždycky přijdou rádi podívat,“ poznamenala směrem k hloučku usazenému mimo soutěžní dění. A chválí si i počasí.

„Ještě nikdy nám při Recesolympiádě nepršelo,“ dodala.

Barbora Hanousková