Jedna z organizátorek Petra Brázdová pověděla, jak to na Šibřinkách chodí. „Máme tady Šibřinky trošku později, tentokrát to nevyšlo na masopustní období. Každý rok je pořádáme kolem dvacátého března, abychom se vyhli tomu, že v jeden měsíc máme dva plesy," pověděla.

„Po potštátském plese jsou šibřinky největší akcí na Potštátě. Jeto výborná akce, kde se lidi opravdu baví," řekla s úsměvem.

A nemýlila se. Už jen název klubu – Kudy z nudy – naznačuje, že se s nimi opravdu lidé nudit nebudou. Od osmi hodit čekalo návštěvníky jedno překvapení za druhým. Veselí vypuklo v osm hodin večer tancem z Šakalích let a písní Jednou mi fotr povídá a Na kolena. Následovala promenáda masek a poté pochovávání basy. Místo kontrabasu si chlapci z klubu utřeli slzy nad vypitou basou piv.

Kolem desáté hodiny došlo na vyhlášení nejlepších masek, kdy třetí místo vyhrála ježibaba s chaloupkou, druhé místo dojička s dojičkou na mléko a pro vítězného beránka, pohár a láhev whiskey si došla ponurá rodina Addamsových.

„Vítězství mě potěšilo, ale tedy vůbec jsem nečekala, že bychom mohli vyhrát. Říkali jsme si, že třetí místo by bylo fajn. Mně osobně se líbil Fantomas," přiznala se Jitka Hynčicová alias Morticia Addamsová.

Jak sám Fantomas přiznal, byl na bále inkognito. Dámy si ho se zájmem prohlížely a když se výjimečně s některou dal do řeči, políbil jí ruku a oslovoval madam. „Přišel jsem se sem podívat, abych mohl říci, byl jsem tady," prozradil zastřeným hlasem Fantomas.

Mezi návštěvníky byli i takoví, kteří se šibřinek účastnili poprvé. Jedním z nich byl i Ladislav Adámek.

„Líbí se mi ta pohodová a přátelská atmosféra, se kterou místní k akci přistupují. Oceňuji hlavně masky, které si účastníci sami dělají," pověděl indický muž, který sem přišel se svou indickou ženou.

Další účastnicí byla Helena Bílková z Bělotína, kterou na ples pozvaly kamarádky. Všechny šly dohromady za Madagaskar.

„Já jdu za hrocha a jsem tu vůbec poprvé. Zatím se bavím," řekla Helena Bílková. Čtyři ženy převlečené za zebru, hrocha, lva a žirafu vyhrály putovní pohár za nejoriginálnější dárek. Tu porota složená z organizátorů věnuje masce, kterou si člověk vyrobí sám a nejvíc zaujme.

Před půlnocí si organizátoři připravili poslední vystoupení ve stylu skotských tanců. Něžné pohlaví se mělo z čeho radovat. Pánové totiž ukázali, že pod kilty opravdu nic nemají. Sobotní večer plný překvapení a zábavy se protáhl do ranních hodin.