Vedle Vojty Dyka a Lenky Filipové vystoupí v hranickém divadle skupiny Tata Bojs, Jelen, Argema a Limetal.

Na prknech Staré střelnice se vystřídají také známí herci jako například Roman Zach, Linda Rybová nebo Jan Révai.

Letošní divadelní sezona v Divadle Stará střelnice už ale odstartovala a to doslova velkolepě. V hlavní roli tragikomického příběhu Skleněný zvěřinec se ve středu 2. října představila jedna z nejpopulárnějších českých hereček současnosti Simona Stašová.

„Tato herečka je vždy zárukou kvality a vynikajícího hereckého výkonu. V našem divadle hrála už několikrát a vždy s ohromným úspěchem,“ konstatovala majitelka a dramaturgyně Divadla Stará Střelnice Karla Vlasáková.

Vojta Dyk sám volal

V hranickém kulturním stánku mysleli rovněž na milovníky folkové a country hudby. Vzpomínkový koncert k výročí 50 let společného hraní skupiny T a V Folk Band alias Krkavčí údolí se uskuteční v pátek 11. října. Začátek pohodového večera je v 19 hodin, hrát se bude tentokrát v restauraci Stará Střelnice.

V říjnu se můžete těšit také na koncert kapely Jelen, hranické divadlo je totiž jednou ze zastávek jejich podzimního turné. Písničky z jejich CD Půlnoční vlak Michala Tučného si můžete vychutnat spolu se speciálním hostem koncertu, kterým není nikdo jiný než dcera country legendy Míša Tučná.

Další skvělou českou skupinou, která v divadle vystoupí v listopadu, je alternativní pražská formace Tata Bojs.

Mezi největší lákadla letošní sezony však patří jedinečný a charismatický zpěvák Vojta Dyk, který do areálu Staré Střelnice už podruhé přiveze neskutečnou show za doprovodu brněnské skupiny B Side Band.

„Vojta Dyk nám zavolal sám, že by chtěl u nás vystoupit. Je to pro naše divadlo obrovská pocta a moc nás to těší, o to víc, že letos je to jeho ojedinělý koncert, protože nyní hodně natáčí,“ přiznala majitelka divadla.

„Z Vojty Dyka se za posledních pár let stala nejpopulárnější osoba v republice, je opravdu hvězda a zaslouženě. Koncert bude na stání a lístky na něj budou v prodeji už během několika dnů,“ doplnila.

Rockový nářez i Jan Révai

Na své si do konce roku v divadle přijdou i příznivci tvrdé muziky a prostor dostanou už tradičně také hranické formace.

„Pojali jsme to jako takové ohlasy Rockových Hranic. Budou to dvě akce, jedna se jmenuje Metalová jízda, na níž 16. listopadu pokřtí své nové CD kapela Hysteria, a 14. prosince proběhne akce s názvem Bez hranic No Borders hranické kapely Inhibitor,“ pokračovala Karla Vlasáková.

Na parádní hudební zážitek se mohou těšit i příznivci kapely Limetal, která má na Hranicku obrovskou fanouškovskou základnu.

„Na koncertě bude uvedena premiéra jejich nového klipu, který natáčeli na koncertě se skupinou Kabát,“ prozradila Karla Vlasáková.

Jednou měsíčně počítá Stará Střelnice i s divadelním představením pražských divadel.

„V druhé polovině října čeká návštěvníky komedie Smím prosit? v hlavní roli s Janem Révaiem a v listopadu k nám zavítá s hrou Jméno Roman Zach, Linda Rybová a Jan Dolanský,“ vyjmenovala Karla Vlasáková a doplnila, že v říjnu a listopadu zde pokračuje festival ochotnických divadel Pobečví, které již tradičně pořádá Divadelní spolek tyl Drahotuše.

Nelze však opomenout ani divadelní představení pro děti Malý princ na Zemi.

„Jedná se o interaktivní představení plné originálního černého divadla, tance a pantomimy. Tento příběh, který už řadu let oslovuje všechny generace, je vhodný jak pro děti tak i pro dospělé,“ konstatovala majitelka divadla.

Vánoční Lenka Filipová

V nabitém bohatém programu nechybějí ani koncerty zpříjemňující adventní čas. Prvním z nich je Vánoční koncert Lenky Filipové, který se podle slov Karly Vlasákové také letos řadí mezi její ojedinělé.

„Na pódiu si Lenka pozvala své oblíbené hudební hosty, ale více neprozradím,“ poznamenala.

Druhý vánoční koncert potěší pro změnu rockové příznivce. Česká hudební skupina Argema si na pódium přizvala Fany Michalíka z Limetalu, hranického hudebníka Radima Černého a hranický pěvecký sbor Cantabile.

Na všechna představení a koncerty Divadla Stará Střelnice v Hranicích jsou vstupenky už k mání v předprodeji přímo na Staré Střelnici, v hranickém knihkupectví Ezop a některé lze zakoupit na Ticketstreamu.

„Už nyní chystáme jarní sezonu divadla. Tyto lístky budou v předprodeji už před Vánocemi, aby mohli posloužit třeba jako dárky,“ doplnila na závěr majitelka a dramaturgyně Divadla Stará Střelnice Karla Vlasáková a prozradila, že už v březnu příštího roku míří do hranického divadla David Koller.

Program Divadla Stará Střelnice

pátek 11. října od 19 hodin
T a V Folk Band alias Krkavčího údolí - koncert k výročí 50 let společného hraní skupiny

pátek 18. října 20 hodin
Jelen – Půlnoční vlak Michala Tučného, s kapelou vystoupí i speciální host, dcera Michala Tučného Míša Tučná

sobota 19. října od 19 hodin
Fashion show Top visage 2019 - přehlídka významných českých návrhářů za účasti předních českých modelek

pondělí 21. října od 19 hodin
Smím prosit? - divadelní představení v hlavní roli s Janem Révaiem

sobota 26. října od 16 hodin
Malý princ na Zemi - interaktivní představení plné originálního černého divadla, tance a pantomimy pro děti i dospělé

neděle 27. října od 18 hodin
Paní Fantomasová se zlobí – divadelní představení v podání DS Tyl Drahotuše v rámci festivalu ochotnických divadel Pobečví

sobota 2. listopadu od 18.30 hodin
Homér: Odyssea - divadelní představení v podání Bernackého Ochotnického Divadla Bodlák v rámci festivalu ochotnických divadel Pobečví

pátek 8. listopadu od 19 hodin
Tata Bojs – koncert pražské alternativní hudební skupiny

úterý 12. listopadu od 19 hodin
Jméno – divadelní představení s Romanem Zachem, Lindou Rybovou, Janem Dolanským a dalšími

sobota 16. října od 19 hodin
Rimortis, Perseus a Hysteria – čtvrtá zastávka podzimního miniturné metalových kapel a křest nového CD skupiny Hysteria

sobota 30. listopadu od 20 hodin
Vojta Dyk & B Side Band

úterý 3. prosince od 19 hodin
Lenka Filipová a hosté - Vánoční koncert

sobota 7. prosince od 20 hodin
Limetal – koncert metalové kapely

sobota 14. prosince od 19 hodin
Bez hranic No Borders – koncert hranické kapely Inhibitor a jejích hostů

sobota 21. prosince od 19 hodin
Argema – Vánoční koncert – jako hosté vystoupí Fany Michalík, Radim Černý, pěvecký sbor Cantabile