Na páteční večer se připravovali několik měsíců, maturanti si totiž opět nacvičili pod taktovkou zkušených choreografů několik vystoupení. Skvělá show s názvy Taneční evoluce, Policejní akademie a Jedenáct odstínů šedi sklidila zasloužený aplaus.

„Nacvičovali jsme to asi od listopadu, ale naplno jsme to jeli až tento týden. Máme všichni obrovskou trému,“ řekla před vystoupením maturantka z oboru Bezpečnost a právo Aneta Jurková.

Podle jejích slov jí tento obor na Střední odborné školy Hranice otevřel dveře k dalšímu studiu.

„Na maturitu se těším, věřím si, že to zvládnu, štěstí přeje připraveným. Těším se pak i na ten život dál, chtěla bych pokračovat na vysoké škole v oboru Kriminalistika a Kriminologie se zaměřením na forenzní psychologii,“ prozradila Aneta Jurková, jejímž neoblíbenějším filmovým detektivem je Sherlock Holmes.

Maturitní ples se těší stále velké oblibě, a to díky rodině a známým, kteří si stužkování užívají ve stejně slavnostním duchu jako samotní studenti. Velkou oporou jsou pro maturanty, zvláště v tomto posledním ročníku, také jejich třídní učitelé, což bylo znát i při samotném stužkování. Pro každého studenta měli povzbuzující slovo.

„Chtěla bych jim všem popřát, ať se jim daří, a to štěstí, které třeba neměli úplně během školního roku, aby stálo při nich v těch těžkých chvílích u maturitní zkoušky. Velmi jim přeji, aby byli úspěšní a v životě se uplatnili,“ doplnila třídní učitelka čtvrtého ročníku oboru Právní administrativy Jana Nováková.