Právě tímto způsobem chce radnice zvýšit bezpečnost chodců na důležité dopravní tepně vedoucí středem města.

Pracovníci stavební firmy spustili semafory, které řídí dopravu ze tří směrů, v pondělí dopoledne kolem 10. hodiny.

Už první minuty ale ukázaly, že řidiči na novou situaci nebyli připraveni.

Řada z nich barev na semaforu nedbala a projížděla i na červenou. Jiní si směr na poslední chvíli rozmysleli a ještě před vjezdem do křižovatky změnili původní trasu.

„Co na to říct? Když svítí červená, má se stát, to je jednoduché. Řidiči na to nebyli připravení, ale myslím, že časem se to vyřeší. Je to totiž pro všechny nová situace a řidiči si na ni budou muset zvyknout. My se zase budeme snažit dokončit práce co nejrychleji," řekl stavbyvedoucí Imrich Frohlich.

Podle jeho slov se jiným způsobem doprava prozatím zkoordinovat nedala.

„Akci neprojektoval dopravní inženýr, který se těmito věcmi zabývá," dodal.

"Měli raději postavit rondel"

Ne všichni řidiči ale mají na věc stejný názor. Například oslovený Jaroslav Hejduk míní, že značení se dalo vyřešit jinak.

„Je to hrůza. Jedna ze značek na silnici například zavazí větším projíždějícím vozidlům. Autobusy kvůli ní musejí jezdit až úplně u krajnice," prozradil obyvatel, který se zdrženlivě staví také k budoucím novým bezpečnostním ostrůvkům.

„Sám jsem řidič a myslím, že celá věc by se tady dala vyřešit vybudováním kruhového objezdu. I když někteří jsou proti rondelům, podle mě jde o nejschůdnější řešení," sdělil.

Na dopravní omezení se řidiči v Hranicích i ti, kteří přes zmíněnou lokalitu pouze přejíždějí, musejí připravit do 16. října. Přesně měsíc po zahájení prací má podle plánů města stavba skončit. Vedení města na akci získalo dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury, která zahrne sedmdesát procent nákladů. Celkově vyjde stavba přibližně na 1,7 milionů korun.