„Tento přechod budujeme na základě požadavků občanů,“ vysvětlil mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

S výstavbou přechodu souvisí i úpravy chodníků, doplnění o svislé dopravní značky a oboustranné osvětlení přechodu svítidly propojené pod vozovkou v délce jedenácti metrů.

„Celý přechod bude vybudován bezbariérově. Ostrůvek přitom bude psychologicky řidiče nutit ke zpomalení a chodci budou mít záchytný bod při přecházení silnice, která je v tomto místě široká,“ vysvětlil Bakovský.

Právě řidiči si stěžují na přibývající množství ostrůvků, které je zpomalují a vytváří překážky při průjezdu městem.

„Ty ostrůvky jsou úplně nesmyslné, bude to jenom zpomalovat a zavazet, stejně jako u Slávie,“ řekl jeden z řidičů Jiří Kominíček.

Právě na řidiče projíždějící tímto úsekem přitom čekají ještě dva ostrůvky za další zatáčkou, a to u supermarketu Billa a u základní školy Šromotovo.

„Můžeme se na to dívat ze dvou pohledů. Je tu pohled řidiče, který upřednostňuje plynulou dopravu bez zádrhelů, a pak pohled, který upřednostňuje město, a to je bezpečnost chodců,“ řekl Bakovský. Zároveň dodal, že jde hlavně o bezpečnost starších lidí a dětí.

Předpokládaný termín zahájení oprav je v září, přičemž hotovo by mělo být do konce října. Již proběhlo výběrové řízení, podle jehož výsledku by částka na vybudování přechodu měla být dvě stě třicet čtyři tisíc korun.

Petra Andrýsková