Zatímco v první polovině července po této důležité komunikaci řidiči celkem s minimálním omezením projeli, od začátku minulého týdne se musí před staveništěm často komplikovaně otáčet. K tomu, aby se vyhnuli rozkopané silnici, a přesto projeli na druhou stranu městského centra, vjížděli i do zákazu vjezdu či na nábřeží u říčky Ludina.

V souvislosti s pracemi na Komenského ulici vznikají dopravní komplikace

Na tuto skutečnost i na velké množství vířícího se prachu si pak řada obyvatel začala stěžovat.

„Myslím si, že tyto stížnosti byly v řadě případů oprávněné," uznal velitel Městské policie v Hranicích Miroslav Mann.

Podle jeho slov se na krizovém místě od této středy vyskytují hlídky hranických strážníků, které kontrolují, zda zákaz vjezdu není porušován.

„Tyto kontroly budou probíhat ještě častěji. Řidičům, kteří zákaz vjezdu poruší, hrozí pokuta až do výše dvou tisíc korun. Věc se ale dá vyřešit také jen domluvou," konstatoval velitel.

Mnohým z projíždějících šoférů nahrával i fakt, že kvůli probíhající rekonstrukci Pivovarských schodů byla značka zákazu vjezdu umístěna na levé straně ve směru jízdy. Řidiči tak získali vítané alibi, podle zákona tak ani po projetí kolem značky žádný předpis neporušili.

„Tuto značku jsme ve středu už napravili tak, aby bylo vše v souladu se zákonem," uvedl šéf hranických policistů.

Na problém s neustále se vyskytujícími automobily na silnici prý policii upozornil také odbor dopravy v Hranicích. Přestože značek upozorňující na současnou situaci a stavební práce je před ulicí ze všech směrů hned několik, uvažuje se ještě o dalších.

„Dopravní značka je jediný způsob, jak do této záležitosti můžeme zasáhnout. Zákaz vjezdu bychom tak ještě zdůraznili. Může se ale stát, že tou cestou bude muset projet například rychlá záchranná služba, a proto tu cestu nemůžeme úplně uzavřít. Avšak to, jestli auta jezdí do zákazu vjezdu, přímo ovlivnit nemůžeme. Je to záležitost policie, se kterou jsme to už projednávali," komentoval Pavel Slovák z hranického odboru dopravy.

Řidičům by tak po dobu stavebních prací měly místo Komenského ulice posloužit jiné silnice ve městě. „Objížďka je vedena po ulicích Purgešova, Kapitána Jaroše a po třídě Československé armády. Na těchto komunikacích můžeme během prázdnin očekávat zvýšený provoz, u křižovatky na třídě Československé armády se pravděpodobně budou tvořit delší fronty," řekl už dříve Pavel Slovák.

Práce související s rekonstrukcí a přístavbou kanalizace budou pokračovat ještě v srpnu. Podle původních plánů by měly skončit ještě před začátkem nového školního roku.