Videoprojekce, počítačové prezentace, letáčky, výrobky i názorné ukázky učebních oborů. To všechno měli školáci i jejich rodiče jako na dlani, pokud se rozhodli burzu navštívit.

Ve dvoraně se ale neprezentovaly pouze hranické střední školy a učiliště. Své zastoupení tam měl i Lipník nad Bečvou, Přerov, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí a další města z blízkého okolí.

„Burzy se účastníme pravidelně, protože je pro nás velkým přínosem,“ uvedl ředitel Střední zdravotnické školy v Hranicích Karel Ančinec. „Rozdali jsme mezi své studenty dotazníky, kde nám odpovídali na to, na základě čeho se pro naši školu rozhodli. A celá řada jich tam napsala, že právě na burze,“ řekl Ančinec.

Pravidelně se do této akce zapojuje také Střední zemědělská škola v Přerově. „Objíždíme všechna města, která tuto formu prezentace škol nabízejí,“ řekl výchovný poradce SZeŠ Přerov Vladimír Vojanec a podotkl, že v návaznosti na burzu probíhá na jejich škole i den otevřených dveří, kde se rodiče i žáci dozvědí ještě více informací.

Ve dvoraně se burza škol uskutečnila již potřetí. Pořádalo ji město ve spolupráci s úřadem práce. „Chápu to jako službu žákům a rodičům, kterým ušetříme práci a čas při objíždění měst a jednotlivých škol,“ vystihl jednoznačnou výhodu akce ředitel hranické pobočky pracovního úřadu Pavel Remeň.

„Jsme velice rádi, že se letos mohl veřejnosti poprvé představit i nový obor Střední průmyslové školy Hranice a sice maturitní obor Požární ochrana,“ řekl na závěr starosta města Miroslav Wildner, který si burzu rovněž nenechal ujít.