„Díky zkušenostem z novin jsem se o Hranicích dozvěděla hodně. Zajímá mě jejich historie," uvedla.

Historie ale není jediný koníček Nadi Jandové. Pravidelně navštěvuje kulturní akce, které se v Hranicích konají. Sama ráda maluje, fotí a hraje na piano a zobcovou flétnu. Kulturou žije a chce ji zde pozvednout.

Naďa Jandová žije v Hranicích víc jak dvacet let.

„Přivdala jsem se do Hranic. Okouzlily mě. Vyrostla jsem na Vysočině a Hranice mi můj rodný kraj hodně připomínají. Jsou jedinečné a lidé jsou tu úžasní," popsala budoucí ředitelka.

Právě hranické obyvatele by ráda do budoucna požádala o pomoc.

„Ráda bych se v budoucnu obrátila na obyvatele města, protože Hranice mají spoustu prvenství, o kterých mnozí ani nevědí. Například zde za habsburské monarchie existovala první továrna na prací stroje. Proto by bylo příjemné, kdyby věnovali muzeu exponáty, které se třeba povalují na půdách a my bychom je tak mohli zachovat pro další generace. Také bych ráda požádala místní sběratele, aby s námi spolupracovali při doplňování nějakých konkrétních výstav," nastínila své plány Naďa Jandová.

Prvního kola výběrového řízení, které se uskutečnilo na podzim loňského roku, se Naďa Jandová neúčastnila.

„V druhém kole doporučila výběrová komise paní Jandovou jako nejvhodnější uchazečku o tento post. Rada města Hranice měla stejný názor a tak byla tedy zvolena novou ředitelkou Městských kulturních zařízení," uvedl starosta města Vladimír Juračka.

Jaké jsou její další představy a co všechno chce změnit, se čtenáři dovědí v nejbližším vydání Hranického týdne. 

VELKÝ ROZHOVOR s Naďou Jandovou najdete
v tištěném vydání Hranického týdne

Autorka: Bára Jestřebská