„Kvůli stavbě kanalizace, jejímž investorem jsou Vodovody a kanalizace Přerov, dojde k úplné uzavírce části místní komunikace v ulici Jaselská a části krajské silnice v ulici Nádražní u křižovatky s ulicí Jaselská,“ uvedl mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

„Příjezd na autobusové stanoviště, vlakové nádraží a k firmám sídlícím v ulici Tovární tak bude možný pouze přes ulici Nová, kolem nákupního centra Lidl,“ doplnil mluvčí.

Řidiči tak budou muset odbočit ideálně už na křižovatce u bývalého kina Svět a zvolit cestu okolo gymnázia, po které dojedou na kruhový objezd u zmíněného Lidlu. Z něj se pak vydat po ulici Nová.

Komplikace přinese uzavírka také v hromadné dopravě, omezení dopadne především na zastávky Slávie a Tř. 1. máje. Autobusy MHD budou po dobu uzavírky jezdit v nestandardním režimu.

„Výlukové jízdní řády jsou k dispozici na stránkách města, dopravce, v celostátním informačním systému o jízdních řádech a ve vyhledávačích spojení. Během pátku 3. září budou zveřejněny také na zastávkách. Omlouváme se vám za komplikace a děkujeme za pochopení,“ informoval provozovatel hranické městské dopravy 3CSAD. 

Změny v MHD

Od pondělí 6.9.2021 do pátku 1.10.2021 dochází z důvodu uzavírky na ulici Nádražní k úpravám v provozu MHD Hranice.
Spojení mezi autobusovou stanicí (žel. stanicí) a Tř. 1. máje bude po dobu výluky zajištěno trasou po ulici Nová a průjezdem kolem Kauflandu (ulice Družstevní) k rondelu na Tř. 1. máje. 

Linka 1
Spoje, které začínají a končí na zastávce Kaufland vynechají zastávky Tř.1.máje a Slávie. Nástupní zastávka Kaufland se nachází v opačném směru jízdy (upřenosného označníku).

Linka 2
Zastávka Slávie a Tř. 1. máje (pouze ve směru na autobusovoustanici) je přesunuta na zastávku Kaufland. Spoje z/do Lhotky zastaví také na zastávce Slávie (pro směr Teplice na zastávce směr centrum, pro směr do Lhotky bude náhradní zastávka před hotelem Slávia). Vybrané spoje z/do Lhotky nepojedou přes autobusové nádraží, vesměru do Lhotky tyto spoje zastaví také na zastávce Tř. 1. máje.

Linka 3
Zastávka Slávie a Tř. 1. máje (pouze ve směru na autobusovou stanici) je přesunuta na zastávku Kaufland.

Linka 4
Zastávka Slávie a Tř. 1. máje (pouze ve směru na autobusovou stanici) je přesunuta na zastávku Kaufland.

Linka 5
Linka navíc obslouží zastávku Kaufland a zast. Slávie (ve směru doLhotky). Zastávka Slávie ve směru na autobusovou stanici senachází na zastávce směr centrum, pro směr do Lhotky budenáhradní zastávka před hotelem Slávia.

Linka 7
Zastávka Slávie je přesunuta na zastávku Kaufland.

Linka 8
Ve směru do centra města spoje zastaví navíc na zastávce Tř.1.máje a Slávie (před hotelem Slávia). Ve směru z centra města spoje v zastaví v zastávce Slávie (směrc entrum) a navíc v zastávce Kaufland.

Linka 12
Linka vynechá zastávky Tř.1.máje a Slávie. Nástupní zastávka Kaufland se nachází v opačném směru jízdy (upřenosného označníku).

Linka 13
Linka vynechá zastávky Tř.1.máje a Slávie. Nástupní zastávka Kaufland se nachází v opačném směru jízdy (upřenosného označníku).

Na linkách může dojít ke změnám tras a časových poloh spojů. Ověřte si prosím informace ve výlukových jízdních řádech, kteréjsou k dispozici stránkách města, dopravce, od pondělí 30.8.2021 také v celostátním informačním systému o jízdních řádech a ve vyhledávačích spojení.
Výlukové jízdní řády budou taktéž zveřejněny na zastávkách běhempátku 3.9.2021.
Zdroj: www.mesto-hranice.cz