O kompletní rekonstrukci nádraží přitom usiluje zdejší radnice již řadu let. Náklady na projekt jsou ale vyčísleny na sto milionů korun, a to je na městský rozpočet příliš velká částka. Proto chce Přerov na opravu nádraží získat dotaci z evropských fondů.

„Čekáme na vyhlášení evropských dotací v dopravě, ke kterému by mělo dojít někdy na podzim letošního roku,“ potvrdil náměstek primátora Josef Kulíšek.

Město je již na realizaci rekonstrukce autobusového nádraží připraveno. „Máme na tyto opravy zhotovený projekt,“ dodal Kulíšek.

Pokud město získá potřebné finance, s realizací oprav by se mělo začít až v příštím roce. „Dokonce jsme se už dohodli se současným provozovatelem nádraží na ukončení smlouvy tak, abychom případně mohli začít s jeho rekonstrukcí. V okamžiku, kdy bude nádraží opraveno, vypíšeme výběrové řízení na nového provozovatele,“ vysvětlil Josef Kulíšek.

Po rekonstrukci by mělo dojít nejen k zastřešení nástupních stanovišť, ale měla by vzniknout i nová odbavovací hala. V té by se nacházela například čekárna pro cestující, rychlé občerstvení i toalety.
Nové autobusové nádraží má být bezbariérové, součástí projektu je i výsadba zeleně.

Přerovské autobusové nádraží je už několik let v havarijním stavu. To je trnem v oku mnoha Přerovanům. „Nádraží vypadá stejně už čtyřicet roků. Ze všech autobusových nádraží, která jsem v naší republice viděl, je nejhorší,“ komentoval stav areálu v anketě Deníku Antonín Velech z Přerova.