Starosta obce Josef Voldán potvrdil, že náklaďáky momentálně materiál do pískovny nenaváží a lidé si tak mohou alespoň částečně oddechnout.

„Teď tam ta činnost stojí, ale je otázkou času, než půjde písek zase na odbyt. Kdy bude těm průjezdům úplný konec? To se vůbec neodvažuji hádat. Rád bych se toho dočkal už letos, ale s tím nepočítáme," řekl starosta Voldán s tím, že kamiony směřující do pískovny nyní bohužel nahradila těžká doprava, která cestu přes Malhotice využívá kvůli opravě úseku vozovky mezi Bystřicí pod Hostýnem a Valašským Meziříčím.

„Řidiči kamionů to objíždí přes Malhotice. Jestli máme pokoj od stovky aut jezdících do pískovny, tak teď jich tady denně projede možná stejný počet kvůli objížďce," sdělil.

V současnosti částečná uzavírka silnice druhé třídy u obce Osíčko na Kroměřížsku je plánovaná do konce října letošního roku.

Nákladní soupravy, které kvůli uzavírce projíždí přes Malhotice, samozřejmě pořádně pověřují odolnost místní silnice.

Některé úseky se už dočkaly oprav, ovšem vedly k nim i jiné důvody než průjezd několikatunových vozidel.

„Například na horním konci obce jsme během prázdnin nechali opravit část silnice. K této opravě jsme ale přistoupili po budování vodovodu, s průjezdem kamionů to nemělo nic společného," uzavřel starosta.