„V souvislosti se sněhovou kalamitou jsme v Nemocnici Přerov měli o víkendu třicet pacientů, šlo převážně o zlomeniny ruky,“ popsal mluvčí nemocnice Tomáš Želazko.

„Není to sice výrazně více než v jiných dnech, ale spektrum úrazů je rozhodně jiné.“

Ve většině případů šlo podle něho o méně závažná zranění, způsobená pádem na záda nebo končetiny. „Bohužel se ale vyskytlo i jedno velmi vážné poranění – zlomenina pánve u ženy, která musela být převezena do Traumacentra v Olomouci,“ doplnil mluvčí.

Také v Nemocnici Hranice měli o víkendu hodně práce.

„Úrazů přibylo, ošetřili jsme asi třicet lidí. Řešili jsme například zlomeniny zápěstí, krčku nebo kotníku,“ sdělil náměstek pro lékařskou péči hranické nemocnice Aleš Kuča.

„Většina jich vznikla po uklouznutí na náledí a následném pádu.“ I když mezi pacienty bylo hodně seniorů, nevyhýbá se podle lékaře zranění ani mladším ročníkům.

Hasiči varují také před sněhem, který může tvořit převisy na střechách a poté padat ve velkém množství najednou. Naštěstí však žádný takový úraz nemocnice zatím nezaznamenaly.

Kvůli namrzajícímu sněhu přibylo o víkendu i drobnějších dopravních nehod. Při jedné z nich srazilo v Přerově auto chodce poblíž vlakového nádraží.

„Muže jsme přijali na pozorování, a protože nebyl zraněný, od pondělí je v domácím ošetřování,“ uvedl Želazko. V přerovské nemocnici leží také pacient s omrzlinami. „Byl k nám přeložen v pátek z brněnské nemocnice, protože jeho bydliště je na Přerovsku,“ doplnil mluvčí.