„Farmářské trhy jsme uspořádali jako podporu místních výrobců kvalitních potravin a dalších výrobků, oživení centra města a také nabídnutí místním obyvatelům jiné možnosti nákupů než neustále v supermarketech,“ uvedl manažer MAS František Kopecký.

Ani poměrně chladné počasí, doprovázené studeným větrem, neodradilo prodejce a návštěvníky, kteří se už v dopoledních hodinách sešli na náměstí ve velkém počtu.

Dvacítka prodejců

Všem kdo na trhy dorazili, nabízelo své výrobky celkem dvacet prodejců. K prohlédnutí nebo koupi zde byla velká kola sýrů, klobásy nejrůznějších rozměrů nebo sazenice na zahrádku.

„Jsme rádi, že jsme sem mohli přijet a konečně se také v Hranicích veřejně prezentovat,“ poznamenala jedna z prodávajících, která si nepřála zveřejnit své jméno.

Petru zaujaly syrečky

Nakupující byli vesměs spokojeni.

„Konečně máme takovou možnost u nás v Hranicích. Nejvíce mě zaujaly syrečkové dobroty, protože nic podobného jsem ještě neviděla,“ líčila s nadšením jedna z návštěvnic Petra Dvořáková.

Našli se ale i ti, které nabízený sortiment k velkému nadšení nedonutil.

„Přiznám se, že jsem od toho čekal více. Spoustu věcí si mohu koupit normálně v obchodě,“ řekl Jiří Kovalík.

Zahrála i Partutovjanka

Kdo dorazil na Masarykovo náměstí až odpoledne, měl možnost si nakupování zpestřit i poslechem muziky. „Odpoledne zpestří náladu vystoupení dechové hudby Partutovjanka a především všem příchozím je k dispozici celodenní občerstvení a posezení v krytém velkém stanu,“ dodal manažer pořádající Místní akční skupiny Rozvojového partnerství regionu Hranicko František Kopecký.

Zda se trhy budou v budoucnu ještě opakovat záleží na zájmu veřejnosti i spokojenosti prodejců. Podle dopolední návštěvnosti se rýsuje možnost, že páteční trhy by do budoucna nemusely v Hranicích zůstat osamocené. (zem)

Hranický deník|Propagujte i svojí stránku