Automobilům nebude umožněn průjezd Masarykovým náměstím od 7.30 do 13 hodin. Výjimku bude představovat jižní strana náměstí podél Komerční banky a Staré radnice směrem do ulice Radniční. Uzavírka se dotkne ulic Zámecká, Janáčkova i Jiráskova, a také Pernštejnského náměstí.

Samotný slavnostní nástup se uskuteční v 11 hodin. Jeho součástí bude mimo jiné také přelet armádních letounů. V průběhu dne se pak hlavní „vojenskou základnou“ stane prostor před letním kinem. Příslušníci brigády zde představí vojenskou techniku, výzbroj i způsob výcviku. Nebudou chybět ukázky boje zblízka nebo první pomoci v poli.

A protože vojáci nezapomínají ani na gastronomii, chuťové buňky návštěvníků oblaží nefalšovaným vojenským gulášem. Tečku za oslavami 25. výročí založení brigády pak přinese koncert Vojenské hudby Olomouc od 16 hodin opět na náměstí.

Vznik 7. mechanizované brigády je spjat s říjnem 1994, kdy bylo rozhodnuto o přechodu armády z divizního na brigádní systém. Kroměřížská 3. mechanizovaná divize se tak transformovala na 7. mechanizovanou brigádu. Do kasáren generála Zahálky v Hranicích se ale velitelství brigády z Kroměříže přesunulo až v roce 2003. 

Autobus IDSOK. Ilustrační foto
Nové jízdní řády IDSOK už od neděle. Tady jsou změny
Jez na hranické Bečvě. Ilustrační foto
Jez v Hranicích čeká údržba