„Důvod výpadku momentálně zjišťujeme. Technici jsou v Dluhonicích a zjišťují na místě, kde se stala chyba. Problém je zřejmě na vedení velmi vysokého napětí v Dluhonicích,“ uvedla mluvčí společnosti ČEZ Alice Lutišanová. Podle její slov je to otázka asi hodiny, než pracovníci zjistí příčinu výpadku a začnou ji odstraňovat.

"Porucha vznikla v 17.24 a dodávky elektrické energie se nám podařilo obnovit již v 18.12. Příčinou byla námraza na vedení velmi vysokého napětí mezi Dluhonicemi a Kojetínem. Opravy i nadále pokračují. Naši technici, všechny domácnosti napojili ze záložních zdrojů a zákazníci by již v tuto chvíli neměli být nijak omezení,"doplnila informaceDeníku krátce před devatenáctou hodinou Lutišanová.

Boj s počasím je stále nerovný. Na Kroměřížsku dneska měli hasiči plné ruce práce při odklízení spadlých stromů, které nevydržely nápor sněhu. Podle meteorologů má v noci znovu sněžit a může napadnout i dalších dvacet centimetrů sněhu. Řidiči by měli být opravdu opatrní, protože na silnicích leží vrstva rozbředlého sněhu a ledovka.