Podle mluvčí společnosti ČEZ pro Střední a Východní Moravu Alice Lutišanové byly odstraněny všechny závady na vysokém napětí, které způsobily, že se zejména na Hranicku a Lipnicku ocitly bez elektřiny stovky domácností.

„Poruchy na vysokém napětí jsme vyřešili do čtvrtka, do páté hodiny odpoledne,“ řekla Lutišanová. Podle jejích slov se ještě během pátku odstraňovaly závady na nízkém napětí, jichž byly desítky.

„Doufáme, že se nám podaří zvládnout situaci a dodávka proudu bude v pátek kompletně obnovena,“ dodala Lutišanová. Také hasiči odstraňovali následky vichřice ještě v pátek.

„Během vichřice jsme měli 142 zásahů a 50 dalších ve čtvrtek. Dnes už jich je jen deset,“ popsal situaci v pátek v Olomouckém kraji vedoucí směny krajského operačního střediska hasičů Miroslav Blažek.

Hasiči škody přesně nevyčíslili. „Lidé škody postupně objevují a hlásí příslušným pojišťovnám,“ dodal Blažek. Zástupci Lesů České republiky uvedli, že na Přerovsku byly menší materiální škody než v ostatních regionech.

„Poničeno bylo zhruba pět tisíc kubíků dřeva,“ uvedl mluvčí Lesů České republiky Radek Drahný.