Zdravotníci Nemocnice Valašské Meziříčí totiž otevírají nově sérii předporodních kurzů také v Hranicích, kde zájem o předporodní přípravu projevily nastávající maminky. První lekce proběhne již ve středu 7. března.

„Zaznamenali jsme zvýšený zájem rodiček z Hranicka o porod ve valašskomeziříčské nemocnici i o předporodní přípravu. Proto se personál naší porodnice rozhodl, že vyjde maminkám z tohoto regionu vstříc a bude je navštěvovat v místě jejich bydliště tak, aby pro ně předporodní kurzy byly co nejvíce dostupné,“ vysvětlila staniční sestra gynekologicko - porodního oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí Andrea Dočkalová.Kurzu se mohou zúčastnit těhotné ženy po ukončeném 30. týdnu těhotenství. Přihlásit se mohou i partneři, kteří se zde seznámí s úlohou a významem doprovodu při porodu.

„Kurz je tvořen vždy čtyřmi lekcemi a jeho obsahem je seznámení rodičů s přípravou na porod, s obdobím šestinedělí a péčí o novorozence. Tento kurz vedou porodní asistentky valašskomeziříčské nemocnice již od roku 2000, v Hranicích proběhne ale vůbec poprvé,“ informovala tisková mluvčí valašskomeziříčské nemocnice Radka Miloševská.

Předporodní kurzy budou probíhat od března, vždy první čtyři středy v měsíci. První lekce je věnována péči o miminko, druhá pak průběhu porodu, třetí lekce se věnuje čtvrté době porodní a období šestinedělí a poslední lekce zahrnuje prohlídku porodního sálu a porodního oddělení.

„Porod je pro některé maminky stresující situace, a proto se snažíme alespoň seznámením s prostředím a přátelským přístupem snížit obavy dle našeho hesla ‚Pro porod bez obav‘. Základním cílem našich kurzů je odbourání strachu a nejistoty z porodu. Snažíme se o laskavý a přátelský přístup, o vlídné a ochotné jednání, o maximální komunikaci, ale také o lidskou podporu,“ uzavřela staniční sestra.

Zájemci se mohou hlásit pomocí e-mailu na adrese andrea.dockalova@nvm.agel.cz.