Ta se koná pod heslem „osušky povoleny, plavky zakázány“ a je podle organizátorů otevřená široké veřejnosti, vítány jsou hlavně páry či rodiny. Kromě obvyklých atrakcí olomouckého aquaparku bude pro přítomné naháče připraveno i malování na tělo, aquazorbing a různé hry a soutěže pro děti.

„Není to v žádném případě sešlost nějakého klubu, zúčastnit se může opravdu každý. Akce je ale koncipována spíše jako společenská či rodinná zábava, takže se doporučuje přijít v páru, případně s dětmi,“ vysvětlil za organizátory Ivo Žurek, jeden z předních aktivistů naturistického hnutí u nás.

Celý vnitřní areál aquaparku tak bude tuto sobotu od 20 do 23 hodin výhradně pro návštěvníky bez plavek, v ceně vstupného budou mít k dispozici i wellness zónu a saunu.

Před nevítanými zvědavci zakryjí pořadatelé prosklení bazénové haly z vestibulu neprůhlednou fólií. Po celou dobu akce je také zakázáno fotografování a filmování.

„Někteří si při zmínce o naturistickém aquaparku či plavání klepou na čelo, ale do sauny také lidé chodí bez plavek. My se jenom bez těch plavek taky koupeme v bazénu, není třeba v tom hledat něco extravagantního,“ doplnil Žurek.

Naháči v aquaparcích nejsou novinkou

Podobné akce nejsou v tuzemských aquaparcích či bazénech nějakou novinkou.

„V současnosti je v celé republice asi dvanáct krytých bazénů, kde jsou pravidelně vyhrazeny hodiny pro koupání bez plavek. V aquaparcích chceme hlavně mladým a dětem nabídnou přece jen více adrenalinové zábavy,“ přiblížil organizátor.

Již tradicí jsou tak naturistické akce například ve vodních areálech v Hradci Králové, Liberci či Čestlicích u Prahy.

„Na Moravě se velkému zájmu těší naše akce ve Frýdku Místku, kde se nám obvykle podaří témeř zaplnit kapacitu tamního aquaparku. V Čechách jsou nejnavštěvovanější Čestlice, tam pětkrát ročně máme na koupání bez plavek kolem osmi set lidí,“ uvedl Žurek.

„Bohužel stále platí, že i přes veškerou snahu a oslovování médií lidé o naturistických akcích moc neví. Rádi bychom, aby se i v Olomouci tyto akce konaly alespoň čtyřikrát za rok,“ předeslal.

VÍCE O AKCI NATURISTICKÁ OLOMOUC (naturista.cz)