„Samozřejmě nám to vadí. Nejhorší to je v době, kdy jsou kontejnery úplně přeplněné. Jednak to strašně vypadá, působí to negativně na veřejnost a hlavně v době, kdy fouká vítr, je zápach hodně nepříjemný," uvedla provozní a spolumajitelka podniku Jana Zahánělová.

Vedení kavárny už apelovalo i na městský úřad. Chce, aby se celou záležitostí začal zabývat.

„S paní starostkou jsme to už řešili. Nevím, jakým způsobem se to bude dále vyvíjet, takže uvidíme, co z toho nakonec vyjde. Myslím si ale, že řešení nebude zrovna rychlé a jednoduché," předpovídá provozní, která ale na druhou stranu nevidí v přemístění popelnic velký problém.

„Jsme ochotni se na odstranění kontejnerů z tohoto místa podílet. Podle nás mohou být třeba na druhé straně budovy, nemusejí být zrovna tady u vchodu," ukázala k současnému místu popelnic Jana Zahánělová.

Starostka slíbila, že se radnice bude věcí zabývat

Možné přemístění kontejnerů připustila také starostka Hranic Radka Ondriášová (ČSSD). Podle jejích slov se ale veškeré změny budou realizovat až po dohodě s obyvateli nejbližších bytových domů.

„V minulém týdnu jsme přislíbili, že na možnou úpravu tohoto kontejnerového stání, případně jeho přemístění podíváme. Zástupci odboru životního prostředí tuto záležitost už řešili s projektantem i se zástupcem tamních bytových domů. Musíme si totiž uvědomit, že tyto kontejnery slouží zejména obyvatelům těchto domů. Pokud tam tedy budeme cokoliv řešit nebo upravovat, pak jedině po dohodě s nimi. Oni jsou prioritní uživatelé těchto kontejnerových stání," konstatovala k problematice starostka.

Ve stavebním řízení je prý dokonce podmínka o tom, že jakékoliv změny nynější situace půjdou na náklady současného majitele objektu. Ten prý tento dodatek akceptoval.

„Chápu, že kontejnery při vstupu do kavárny nejsou nic příjemného. Zkusíme to vyřešit, ale stoprocentně to slíbit nemůžu," dodala starostka Ondriášová.

Podobné problémy v Hranicích nejsou ojedinělé. S kontejnery v centru města se v nedávné minulosti musela potýkat například i Základní škola 1. máje. Bezdomovci či jiní potulní lidé v Hranicích odpadky z popelnic přenášeli až na školní pozemek.